НОВИНИ

Європарламент рекомендує Раді ЄС підписувати асоціацію лише за виконання необхідних умов Україною

Європейський парламент (ЄП) рекомендує Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом необхідних умов і дає свою згоду на тимчасове застосування окремих положень документа - майже 80 % Угоди. Про це йдеться в резолюції ЄП, прийнятій 23 жовтня.

Доповідачем щодо резолюції "Про Європейську політику сусідства: у напрямку зміцнення партнерства. Позиція Європейського парламенту (ЄП) щодо доповіді 2012 (Європейської комісії)" виступив депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський (група Європейської народної партії).

Резолюція охоплює всі аспекти Європейської політики сусідства ЄС, включаючи південний і західний вимір. Україні присвячена окрема частина документа.

"(ЄП) рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 Радою закордонних справ ЄС критерії виконані; дає свою згоду залежно від вищевказаних вимог рішенням Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС частини Угоди про асоціацію негайно з моменту її підписання, у разі виконання всіх вимог і подальшого підписання, висловлює намір приступити до повної ратифікації Угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну", - йдеться в резолюції.

Разом з тим, ЄП висловлює жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, "повністю не завершений", оскільки в Україні зберігається застосування вибіркового правосуддя, не вистачає "елементів реформи виборчої та судової систем".

"Однак, (ЄП) вітає зобов'язання, взяті недавно президентом Януковичем і лідерами опозиції продовжувати впровадження необхідних правових актів у Верховній Раді і чекає швидку реалізацію цих обіцянок до саміту Вільнюсі", - йдеться в документі.

У той же час, ЄП "визнає прогрес, досягнутий наразі, але при цьому підкреслює, що подальша робота повинна бути посилена для завершення реформи прокуратури, вдосконалення виборчого законодавства та розв'язання проблеми виборчого правосуддя".

"(ЄП) Вітає діалог Україна-ЄС та їх спільне прагнення підписати Угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28 і 29 листопада 2013", - наголошується в резолюції.

Крім того, ЄП визнає європейські прагнення України і підтверджує свою позицію, що "поглиблення відносин між ЄС та Україною і факт надання Україні європейської перспективи мають велике значення і в інтересах обох сторін".

Також у резолюції засуджуються нещодавні торговельні санкції, введені Росією проти українського експорту, які мають на меті тиск на Україну з метою завадити підписанню Угоди про асоціацію з ЄС. У цьому зв'язку Європейський парламент закликав Москву утриматися від "введення торгових санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску".

Як відомо, 18 листопада Європейський Союз прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада.

Посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.

Міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали Україну вирішити ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко якомога швидше, оскільки затягування ставить під ризик підписання Угоди про асоціацію. Це випливає із заяв, зроблених 21 жовтня міністрами на початку засідання ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.