"У XXI столітті неможливо навіть уявити, що такі нецивілізовані засоби, як торгові, так і кібернетичні атаки (…) можуть бути використані, аж до енергетичного тиску", – сказала Грібаускайте.
За її словами, "введені щодо Литви, Молдови, України та Грузії торговельні обмеження були політичними заходами".
"Те, що Росія використовувала подібні заходи проти багатьох країн, лише об'єднало Європу і відкрило очі більшості держав", – сказала Грібаускайте.
Як відомо, в листопаді у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства ЄС, де планується закріпити тісніші відносини ЄС з деякими пострадянськими країнами. Зокрема, Україна і ЄС планують підписати Угоду про асоціацію.
Також Грібаускайте заявила, що саміт у Вільнюсі "стане історичною" можливістю для України, якщо Верховна Рада прийме необхідні закони з питання звільнення екс -прем'єра Юлії Тимошенко.
Нагадаємо, 23 жовтня Європейський парламент (ЄП) у прийнятій резолюції рекомендував Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом необхідних умов.
Як відомо, 18 листопада Європейський Союз прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада.
Посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали Україну вирішити ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко якомога швидше, оскільки затягування ставить під ризик підписання Угоди про асоціацію. Це випливає із заяв, зроблених 21 жовтня міністрами на початку засідання ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі.