"Документ засвідчив, що в ЄП зберігається широкий консенсус з приводу підтримки євроінтеграційних прагнень України і подальшого поглиблення двосторонніх відносин", – йдеться у коментарі МЗС у зв'язку з прийняттям резолюції.
У відомстві зазначили, що ЄП визнає прогрес України на шляху підготовки до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС і рекомендує підписати і почати тимчасове застосування документа в разі підтримки українською стороною динаміки і досягнень подальших конкретних результатів за ключовими напрямами.
"В Україні розглядають резолюцію як важливе політичне рішення ЄП у процесі підготовки до підписання Угоди про асоціацію під час вільнюського саміту "Східного партнерства", якнайшвидшого початку її тимчасового застосування та процесу ратифікації", – сказано у коментарі.
Нагадаємо, 23 жовтня Європейський парламент прийяв резолюцію, в якій рекомендував Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом необхідних умов і дав свою згоду на тимчасове застосування окремих положень документа.
Як відомо, 18 листопада Європейський Союз прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада.
Посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали Україну вирішити ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко якомога швидше, оскільки затягування ставить під ризик підписання Угоди про асоціацію. Це випливає із заяв, зроблених 21 жовтня міністрами на початку засідання ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі.
Читайте також Євроінтеграційна дипломатія МЗС: заперечення, замовчування та повчання політиків ЄС