Міністр культури пояснив, що чумацьку хату на батьківщині Шевченка не руйнували, а розібрали

23 Жовтня 2013, 23:30

Міністр заявив, що хата чумака не була в складі Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка».

«Дійсно, це оселя, яка простояла більше сотні років, але знаходилася, м’яко кажучи, в аварійному стані. Через певний час вона просто впала б.  Нині хату розібрали, а не зруйнували. При цьому кожна дошка була пронумерована і сфотографована, щоб потім можна було все точно відтворити, а зіпсовані матеріали замінити. Така технологія нерідко застосовується при реставрації будівель», – заявив міністр.

Він наголосив, що ця хата буде відтворена на невеликому фундаменті. «У ній та на її подвір’ї буде все, щоб об’єкт міг називатися "Хата чумака" і був цікавим для туристів», – додав він.

Також міністр заявив, що на реконструкцію будівлі з державного бюджету не планувалося і не планується виділення коштів. «Роботи виконуються за рахунок спонсорів», – ствердив міністр.

Він наголосив, що завданням міністерства є «не тільки  якомога точніше відновити автентичну хату чумака, оживити її потоком туристів, а й зробити відвідування безпечним для життя».

Нагадаємо,  опозиція заявила, що черкаський глава облдержадміністрації Сергій Тулуб повинен понести відповідальність за руйнування 200-річної автентичної хати чумака у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» у Моринцях і піти у відставку

У травні уряд спрямував на ремонтно-реставраційні роботи Національного музею Тараса Шевченка та його філій 27,2 млн. грн.  

На реконструкцію місць, пов'язаних з іменем Тараса Шевченка, планується витратити ще близько 32 мільйонів гривень.

 В Україні 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка.