Він зазначив, що згідно із текстом звернення, воно є "фактично ультиматумом: підписання Угоди про асоціацію напряму залежить від того, яке Віктор Янукович ухвалить рішення щодо звільнення Тимошенко".
У тексті зазначено наступне: "Приймаючи умови, висунуті Радою із закордонних справ Європарламенту у грудні 2012 року, котрі включають проведення реформи виборчого законодавства та судової системи, а також вирішення питання вибіркового правосуддя, як найважливіших передумов підписання угоди про Асоціацію…
Беручи до уваги медичні поради, отримані від лікарів Тимошенко, що виражають негайну необхідність для неї отримати відповідне хірургічне лікування…
Висловити нашу впевненість у тому, що підписання Угоди про асоціацію стане актом стратегічної та історичної важливості для всіх задіяних сторін"
Просити, з огляду на виконання вищезгаданих зобов'язань, відпустити Юлію Тимошенко з міркувань її медичного лікування та гуманітарних підстав шляхом ї помилування", – сказано у документі.
Як повідомлялось, 15 жовтня Олександр Кваснєвський повідомив, що ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування», зокрема, зменшити її термін ув’язнення з 7 років до 2 років, які екс- прем’єр вже перебуває в ув`язненні.
Начальник Департаменту країн Східного партнерства та Європейської служби зовнішньої дії Дірк Шубель повідомив, що ЄС прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада. За словами Шубеля, якщо до цього часу питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко не буде вирішено прийнятним способом, ЄС відмовиться від підписання угоди з Україною на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.
Раніше президент Європарламенту Мартін Шульц заявив про продовження місії Кокса-Кваснєвського до середини листопада, оскільки не було досягнуто головної мети місії – вирішення справи Тимошенко.
Нагадаємо, посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.