«Сам собою параліч важкий, але його можна пережити. Служби безпеки й далі працюватимуть, пенсіонери все ще отримуватимуть виплати, а астронавти на Міжнародній космічній станції зможуть спокійно собі дихати. Близько 800 тис. (із 2,8 млн) другорядних службовців федеральних органів ідуть у відпустку, а ще 1,3 млн попросять продовжити роботу без збереження зарплати», – пише видання.
У статті зазначається, що нетермінові завдання відкладено до досягнення домовленості, коли нарешті знову почнуть надходити кошти.
«Якщо це буде незабаром, то економічні збитки виявляться незначними: можливо, 0,1–0,2% від темпів приросту за IV квартал за кожен тиждень простою уряду. Проблема в тому, що криза влади – символ глибшої проблеми: федеральний законодавчий процес настільки поляризований, що аж паралізований», – пише видання.
The Economist наголошує: «якщо дві партії не зможуть подолати свої розходження приблизно до 17 жовтня, це загрожуватиме катастрофою».
Детальніше читайте у матеріалі «Державою так не управляють» читайте у № 41 «Українського тижня».
Як відомо, 1 жовтня фінансування діяльності понад 40% американських державних установ тимчасово припинилося. Вперше за 17 років на роботу не вийшли тисячі федеральних службовців.
З жовтня посольство США в Україні тимчасово призупинило свою роботу.