Український тиждень № 41 (309) від 10 жовтня, 2013

Зміст номеру:
Протягом останнього міся­­ця сталося кілька гучних скандалів, пов’язаних із персональними даними українців. На думку експертів, ці події можуть свідчити про те, що держава постійно збирає дані про своїх громадян, щоб контролювати їх.
Богдан Буткевич 34
Суспільство
Мені не раз було соромно за своїх колег, які дивно обирали кандидатів на премію Сахарова – найвищу відзнаку Європейського парламенту для захисників та активістів у сфері дотримання прав людини.
Леонідас Донскіс 20
Авторські колонки
Більшість українців вороже налаштовані до влади. Як засвідчують соціологічні опитування GfK Ukraine, протягом року настрої громадян щодо правлячої еліти істотно змінилися не на користь останньої.
Тиждень 18
Інфографіка
Розв’язка у справі Тимошенко наближається і змушує нервувати дедалі ширше коло осіб
Олесь Олексієнко 28
Політика
Луганські регіонали майже одностайно присягнули новому курсу партії, пожертвувавши любов’ю до «старшого брата»
Костянтин Скоркін 44
Авторські колонки
Більшість експертів із різних науково-дослідних чи навколо армійських структур б’ють на сполох і констатують, що є всі підстави назвати стан армії критичним. Їй потрібна негайна реанімація…
Роман Малко 62
Суспільство
Нова програма реформування та розвитку Збройних сил України передбачає перехід на контрактну армію вже від 2014 року й помітне скорочення особового складу. Однак схоже, що під акомпанемент гарних гасел про покращення обороноздатності країни на людях у погонах банально зекономлять
Володимир Копчак 21
Суспільство
Опитані Тижнем військові про абсурд і вбогість буднів української армії
Тиждень 28
Суспільство
Щоб гарантувати безпеку й територіальну цілісність, Україні потрібно або на порядок збільшувати видатки на оборону, або якнайшвидше інтегруватися до НАТО
Андрій Дуда 15
Суспільство
Колишній міністр оборони Литви Раса Юкнявічене – одна з небагатьох жінок у світі, які очолювали найбільш чоловіче відомство.
Олександр Пагіря 14
Суспільство
Владімір Путін засвоює дискурс «неполіткоректності», який уже здобуває симпатії в Європі
Ігор Лосєв 52
Світ
Honda Motor Co заявила про офіційний вихід на український ринок свого преміум-бренда Acura
Любомир Шавалюк 5
Авто
У складних умовах Другої світової українці, не маючи за плечима власної держави, сформували свою Повстанську армію, що мала стати зародком Збройних сил незалежної України
Іван Патриляк 125
Історія
Попит на мистецтво в Україні впевнено зростає, а разом із ним і кількість підробок
Анастасія Сідельник 11
Культура
Плакатний «Сталінград» Фьодора Бондарчука як товар
Катерина Барабаш 80
Авторські колонки
Роджер Корман про гру з підсвідомим глядача, нові можливості для кінематографа та природний механізм спротиву людини
Славка Куцай 16
Культура
З 10 жовтня в столичному кінотеатрі «Київ» стартує міні-фестиваль «Нове німецьке кіно». Протягом шести днів покажуть п’ять повнометражних фільмів, датованих 2012 роком. Добірка хоч і скромна, але репрезентативна, адже ці стрічки своєю стильовою і тематичною різноманітністю демонструють останні тенденції кінематографа Німеччини.
Тиждень 8
Культура
У селах Полісся живуть нащадки давніх шляхетських родів
Олена Максименко 38
Подорожі
Щоб відчути сутність музиканта, слід послухати його самого, без партнерів по сцені та спецефектів. Звісно, такий метод може призвести до розчарування, утім, здебільшого він спрацьовує. Сольний концерт піаніста Буґґе Вессельтофта в консерваторії – саме той випадок, що підтверджує дієвість методу.
Тиждень 10
Культура