Експерт: Євроінтеграція України пришвидшить смерть ідеології Путіна

30 Вересня 2013, 17:22

Експерт відзначає, що шантаж – це найгірший метод просування економічної співпраці із сусідніми державами. Він додає, що посткомуністичні сусіди Росії «надають перевагу відносному динамізму Європи – з усіма її борговими проблемами та проблемами зростання – на відміну від російської економіки, що перебуває у стані стагнації».

При цьому Ґершман наголошує, що США, на відміну від ЄС,  приділяли мало уваги тиску Росії на колишні країни Радянського Союзу. «Процеси, що розгортаються у Європі, привернули мало уваги американських ЗМІ чи адміністрації Обами, які в основному зайняті Близьким Сходом та ключовими гравцями в Азії», – пише американський експерт.  Проте, вважє він, у посткомуністичних країн є значні можливості  і «також є багато вагомих способів, як Вашингтон міг би допомогти».

«США повинні залучити до співпраці уряди та громадянське суспільство в Україні, Грузії, Молдові, аби бути певними, що процес реформування не лише просуває збільшення торгівлі та розвитку, але й створює уряди, що є менш корумпованими та  більш підзвітними своєму суспільству. Крім того, угоду про асоціацію з ЄС потрібно розглядати не як закінчення, а як відправну точку, що робить можливими глибші реформи та більш справжню демократію», – вважає Карл Ґершман.

На його думку, «російська демократія може також виграти від цього процесу». «Вибір України приєднатися до Європи пришвидшить кончину ідеології російського імперіалізму, який репрезентує Путін», – вважає Ґершман.

Він також стверджує, що вже з’являються ознаки появи «нового російського націоналізму», як, наприклад, високий результат російського опозиційного лідера Алєксєя Навального та більше несприйняття  Путіна у російських провінціях, де він традиційно мав високий рівень підтримки. Ґершман вважає, що цей націоналізм не пов'язаний із відновленням російської імперської величності, а з «боротьбою із корупцією та вирішенням серйозних економічних і соціальних проблем російського народу. Росіяни також стоять перед вибором, і Путін може опинитися у програшній позиції не тільки в «близькому зарубіжжі», а й у самій Росії».