НОВИНИ

Молдова вирішила зміцнювати зв’язки не лише з ЄС, а й США

Молдова закликає США до посилення політичних та економічних відносин. Про це заявила міністр закордонних справ Молдови Наталя Герман під час візиту у Вашингтон.

За словами Герман, Молдова провела достатньо демократичних реформ, аби заслужити на постійний механізм політичних консультацій зі США.

На думку міністра, Вашингтон має долучитися до вирішення конфліктного для країни питання Придністровського регіону, вплив у якому закріплює Росія.

Під час свого виступу Наталя Герман також торкнулася питання співпраці ЄС із країнами-учасниками «Східного партнерства». Вона наголосила, що всі вони мають спільні проблеми, зокрема – відчувають тиск з боку «деяких країн-сусідів».

Молдова – так само, як і Україна – є учасницею програми ЄС «Східне партнерство». Керівництво країни сподівається, що у 2014 році йому вдасться підписати з Євросоюзом угоду про асоціацію.

Як повідомлялось, після повідомлення про намір Вірменії вступити у Митний союз, президент Молдови Ніколае Тімофті заявив про зміцнення карїною зв’язків з Європейським союзом.

Нагадаємо, останнім часом Росія тисне на країни пострадянського простору, намагаючись завадити їх зближенню з ЄС. Зокрема, на думку експертів, під тиском Росії до Митного союзу вирішила приєднатися Вірменія.

Читайте також: Експерт: жодна країна Східного партнерства не має імунітету від примх пострадянської політики

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.