Крім видання «Лента.Ру», для якої фотограф висвітлював акцію Greenpeace, до протесту приєдналися сайти телеканалів «Дождь» і «НТВ», радіостанція «Ехо Москви», журнал «Російський репортер» і The New Times, а також інтернет- видання «Російська планета» і Znak.com.
Видання вивісили замість картинок сірі та чорні квадрати.
Крім того, російські журналісти підписали відкритий лист із закликом відпустити Дєніса Сінякова і зняти з нього всі звинувачення.
«Ми звертаємося до перших осіб держави з проханням дотримуватися законності , і закликаємо їх не залишити цю ситуацію без уваги» , – йдеться у листі, під яким збирають підписи.
Нагадаємо, 19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель «Арктік Санрайз» взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська. Серед них був фотограф Дєніс Сіняков, який висвітлював акцію.
Всього прикордонники затримали 30 осіб, серед них є і громадянин України.
24 вересня слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі. Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.
Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.