У неділю, 26 січня, прихильники Євромайдану в Дніпропетровську розділилися на дві частини: одні зустрічалися біля пам’ятника Чкалова, інші поїхали на поховання Сергія Нігояна. Мешканця області, який загинув у Києві, ховали в його рідному селі.
В останній шлях Сергія Нігояна проводжали близько тисячі осіб, які після завершення поховальної церемонії приєдналися до протестувальників у центрі міста.
За різними підрахунками, в акції взяло участь від семи до десяти тисяч осіб – більше, аніж за весь час існування Євромайдану в Дніпропетровську.
Після мітингу біля пам’ятника Чкалову колона рушила до Дніпропетровської облдержадміністрації.
Днем раніше біля Дніпропетровської ОДА та облради споруджували снігові барикади. Зранку в неділю територію навколо поливали з пожежних гідрантів. Працівники казали, що «готують ковзанку для дітей».
Коли колона протестувальників наблизилася до ОДА, з-за паркану почали розпилювати газ.
За парканом ОДА під охороною міліції стояли хлопці в спортивному одязі з палицями. У інтернеті з’явилося відео, де вони отримують інструкцію щодо своїх подальших дій у головній залі ОДА. Усі мають відзнаки – жовті стрічки на рукавах.
Пізніше вони назвали себе народною гвардією президента.
А начальник ГУМВС України у Дніпропетровській області Віктор Бабенко на прес-конференції наступного дня заявив, що не знає, хто стояв за спинами міліціонерів. «Можливо, це були добровільні помічники», – сказав він.
Чому «добровільні помічники» були оснащені міліцейськими кийками та травматичною зброєю, він пояснити не зміг.
Під час протистояння протестувальники намагалися втихомирювати тих, хто кидав палиці, петарди, яйця, сніжки у міліціонерів, але це не завжди вдавалося. Серед мітингувальників було багато жінок, у тому числі з дітьми.
До протестувальників виходив перший заступник голови ОДА Анатолій Крупський. Однією з вимог мітингарів було прибрати «тітушок» з подвір’я ОДА, але їх лише перевели в іншу частину, ближче до запасного входу.
Усі, хто спостерігав за ходом подій, могли побачити, що міліція не виявляла агресії до протестувальників, коли у сквері біля ОДА було велике скупчення людей.
Ультрас ФК «Дніпро» час від часу намагалися штурмувати паркан навколо будівлі та прорватися через запасний вхід. Вони підпалили в’юнкі рослини на паркані й отримали душ з брандспойта.
Міліціонери кількісно переважали активних мітингарів і, за потреби, могли їх легко відтіснити.
Про травматичну зброю в руках «тітушок» і міліціонерів стало відомо близько 18:00, коли кількість людей біля ОДА зменшилася.
Відомо, що під час протистоянь між прихильниками євроінтеграції та хлопцями в спортивному одязі поранено двох операторів 34 каналу та оператора телеканалу ICTV.
«Я видела, как били оператора 34-ки. Били специально, с криками «П…ди журналиста!». Мне тоже в голову не просто так прилетело, на кого Бог пошлет, а чувак целился в человека с камерой», – пише у Facebook журналіст порталу Dnepr.com Марина Давидова.
Кореспондент та оператор 9 каналу тікали від «тітушок» близько 23:00.
«Ми стояли на розі проспекту Кірова та вулиці Чкалова, коли зауважили, що у наш бік ідуть близько двадцяти так званих тітушок. Усі були однаково вдягнені: чорні пуховики, чорні штани, права рука кожного була обмотана скотчем. У руках мали арматуру та дерев’яні кийки. Коли невідомі почали підходити ближче, ми одразу забігли до піцерії, розташованої поряд. Проте ця «банда» рушила туди за нами. Мікрофон із жилеткою «Преси» я одразу кинула під стіл, а мій оператор поставив камеру на стілець і закрив собою», – розповідає кореспондент.
Голова Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук сказав, що постраждало шість журналістів.
Знімальній групі «Надзвичайних новин» вдалося зняти, як міліціонери та «народна гвардія президента» стріляли по мітингарях.
Пізніше біля бульвару Кучеревського «тітушки» напали на ультрас «Дніпра» та жорстко побили їх.
Під час протистоянь і пікетування ОДА затримано 15 людей, у тому числі екс-депутат Дніпропетровської обласної ради Вадим Шебанов. Суди, які відбулись о 2 і 3 ночі, обрали міру запобіжного заходу – арешт.
Вадима Шебанова визнано організатором масових заворушень, усіх інших – активними учасниками.
Жодного з «народних гвардійців» не затримано.
Міліція розповсюдила інформацію про дев’ять травмованих, серед яких вісім міліціонерів та один протестувальник.
Прес-служба голови Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитра Колєснікова увечері розповсюдила інформацію, у якій губернатор назвав події біля ОДА «невдалою спробою нападу на будівлю ОДА групи радикально налаштованих екстремістів».