«Частина населення в країнах, де соціал-демократія виступала гарантом компромісів між капіталом і людьми – відчула себе зрадженою та покинутою. Бо соціал-демократи економічно поєднались з лібералами, адаптувались до світового капіталізму. Але в той же час вони відучили необхідність захищати меншини», – сказав Буве.
Він також підкреслив, що на зміну робітничого класу прийшов клас службовців. Відтак у суспільстві виокремилась категорія середнього та нижче середнього класів. «Це ті люди, які багато не заробляють….Соціал-демократам нічого їм сказати. Бо все вже було сказано і немає чого більше запропонувати…Їм було сказано прямим текстом – зараз не ви є нашим головним болем. Зараз ми більше опікуємось міграцією, правами жінок, сексуальних меншин», – додав він, наголосивши, що саме на таких темах, а не на економічних, виграють популісти.
На переконання Буве, сучасна соціал-демократія європейського зразка не здатна апелювати щодо економічних питань так, як це було в 50-60 роках минулого століття, коли політики відчайдушно атакували капітал. "Але на сьогоднішній день – ні своїх власних ідей, ні своїх власних програм соціал-демократія вже немає і не пропонує. Видається, що соціал-демократія не хоче звертатись до тих, хто її нещодавно підтримував", – підсумував політолог
Читайте також: Французький політолог Лоран Буве: Критикуючи глобалізацію, західні ліві приймають її логічні наслідки
Як відомо, Лоран Буве — професор політичних наук університету Версаля та Паризького Інституту політичних студій, політолог, директор Обсерваторії соціал-демократії Фундації ім. Жана Жореса.