НОВИНИ

Французький політолог: боротьба за права меншин підмінила класову

Французький політолог Лоран Буве вважає, для соціал-демократів відстоювання прав меншин підмінило класову боротьбу Про це він сказав під час лекції про кризу сучасних лівих партій в книгарні “Є” 19 вересня.

На його переконання, соціал-демократична сила зараз покликана захищати права індивідуума. «Цей індивідуум вже не відображає якийсь клас. Більше робиться наголос на культурному аспекті», - сказав він.

Буве нагадав, як в 70-ті роки на передній план вийшли гендерні питання. «Фемінізм заполонив усі країни. Гомосексуалісти є великою часткою соціал-демократичної спільноти», - сказав він.

Водночас політолог наголосив, що в цей же час активізувалось питання захисту прав національних меншин. «Починаючи з 70-х років соціал-демократичні, соціальні  партії взяли під своє крило боротьбу за права національних меншин», - додав він.

«Тобто от ці меншинам – чи сексуальним, чи національним, чи расовим стали надавати певні преференції. Ці меншини підмінили індивідуалізм соціального характеру, як визначав ще Карл Маркс. От же починаючи з 70-х років, коли був великий поворот у Західній Європі, соціал-демократія стала майданчиком для цієї боротьби», - сказав він.

На переконання Буве, таким чином ідеологія або філософія соціал-демократії «була мінована зсередини»

 «Це те, що можна назвати багатокультуралітистичним моментом – те що, притаманне багатьом розвиненим суспільствам на сьогоднішній день….Вся ця боротьба підмінила боротьбу класову як таку. Все це є викликом для соціал-демократії, оскільки вона поєдналась з ідеями, яких не було в її витоках», - підсумував він.

Читайте також: Французький політолог Лоран Буве: Критикуючи глобалізацію, західні ліві приймають її логічні наслідки

Як відомо, Лоран Буве — професор політичних наук університету Версаля та Паризького Інституту політичних студій, політолог, директор Обсерваторії соціал-демократії Фундації ім. Жана Жореса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.