«З самого початку роботи місії Пет Кокс і Олександр Кваснєвський консультуються з Юлією Тимошенко , інформують її про всі переговорах. Це, я вважаю, свідчить про те , що проблема не буде вирішуватися за рахунок екс-прем'єра. Навпаки , рішення значною мірою буде прийнято в її інтересах. Ніякий інший варіант просто не буде схвалений Коксом і Кваснєвським», – пояснив єврокомісар.
Водночас він уникнув відповіді про повна реабілітацію Тимошенко до вільнюського саміту.
«Я не хотів би вдаватися в деталі до тих пір, поки йдуть переговори й триває робота місії . Вже в жовтні ми побачимо її звіт. Давайте подивимося, що буде в цьому документі», – зауважив Фюле.
Він запевнив, що ЄС ніколи не погодиться на угоду з українською владою, яка не гарантуватиме Тимошенко повернення в Україну після лікування за кордоном, або загрожуватиме новим арештом.
«Я не можу навіть уявити і не допускаю того, що Євросоюз чи представники ЄС стануть учасниками такої угоди, яка передбачає виїзд Юлії Тимошенко за кордон для отримання медичної допомоги , і водночас час запобігатиме поверненню пані Тимошенко на батьківщину, в Україну, після закінчення її лікування», – запевнив єврокомісар.
Крім того, він диплоаматично прокоментував можливість продовження роботи місії Кокса – Кваснєвського, якщо вона не вирішить всі питання до моменту завершення її манадату.
«Я не хотів би розміркувати з цього приводу. Рішення про направлення місії в Україну, прийнято Європарламентом, і рішення про продовження або завершення місії також можуть прийняти тільки там. Ми спільно з високим представником ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон підтримували зусилля місії і підтримаємо будь-яке інше рішення, спрямоване на те , щоб забезпечити прогрес України у цій сфері, у сфері, яка є важливою умовою підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі», – пояснив Фюле.
Як повідомлялось, нещодавно в інтерв'ю «Українській правді» Юлія Тимошенко заявила, що ніколи не отримувала від представників української влади офіційних пропозицій щодо лікування в Німеччині.
Німеччина неодноразово заявляла, що готова прийняти Тимошенко на лікування. Втім, міністр закордонних справ країни Гідо Вестервелле у липні цього року зазначив, що домовленостей з цього приводу поки не досягнуто.
У свою чергу, керівники України і представники правоохоронних органів неодноразово заявляли, що українське законодавство не дозволяє лікувати ув'язнених за кордоном.
Востаннє це питання Янукович коментував в інтерв'ю українським телеканалам у серпні цього року, де й заявив, що воно вирішуватиметься в рамках закону.
Читайте також: Три шляхи Януковича у питанні Тимошенко: звільнення, лікування за кордоном або відмова від євроінтеграції