"Я ніколи не отримувала від представників української влади жодної офіційної пропозиції щодо лікування в Німеччині. Відповідно, я не можу коментувати, що вони про це думають і наскільки це може бути реальним", – відповіла Тимошенко на питання про її можливий виїзд на лікування до німецької клініки Шаріте.
На запитання чи вірить Тимошенко у своє звільнення, попри те, що з’явилась інформація про можливість підписання асоціації з ЄС без такого кроку з боку української влади, політик відповіла: «Я вірю в підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, і цієї віри для мене досить».
«Сьогодні у мене немає сумнівів, що попри глобальну протидію, історичний європейський вибір України вже відбувся, що Україна гарантовано підпише Угоду про асоціацію і швидше, ніж ми думаємо, стане повноправним членом Європейського Союзу. Безумовно, розслаблятися не варто, але й сумніватися в тому, що наше європейське самовизначення відбулося, теж немає підстав», – написала Тимошенко.
Читайте також: Три шляхи Януковича у питанні Тимошенко: звільнення, лікування за кордоном або відмова від євроінтеграції
Як відомо, заяви про можливість лікування Юлії Тимошенко за кордоном, зокрема в Німеччині, звучали ще минулого року.
Німеччина неодноразово заявляла, що готова прийняти Тимошенко на лікування. Втім, міністр закордонних справ країни Гідо Вестервелле у липні цього року зазначив, що домовленостей з цього приводу поки не досягнуто.
У свою чергу, керівники України і представники правоохоронних органів неодноразово заявляли, що українське законодавство не дозволяє лікувати ув'язнених за кордоном.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська переконувала, що Янукович не впливає на рішення щодо можливості лікування Тимошенко за кордоном. За її словами, для цього потрібен міжнародний договір, що повинен бути ратифікований парламентом. При цьому Сергій Власенко, захисник Тимошенко, заявляв, що для направлення екс-прем'єра на лікування в іноземну клініку не потрібно вносити зміни в законодавство.
Востаннє це питання Янукович коментував в інтерв'ю українським телеканалам у серпні цього року, де й заявив, що воно вирішуватиметься в рамках закону.
Deutsche Welle з посиланням на джерела в берлінських медичних колах повідомила, що в Шаріте готують палату для Тимошенко. Польська Gazeta Wyborcza навіть назвала точну дату прибуття Тимошенко до Німеччини – 15 вересня.
Хоча міністр закордонних справ Леонід Кожара, відреагувавши на інформацію у ЗМІ, заявив, що МЗС не веде переговори щодо лікування Тимошенко у Німеччині.