Тюремники продовжують наполягати, що діяли щодо Тимошенко законно

9 Вересня 2013, 18:14

"Також повторно інформуємо, що прокуратурою Харківської області було прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи проти службових осіб Качанівської виправної колонії (№ 54) за відсутністю в їх діях складу злочинів" , – наголошується в повідомленні ДПтС.

У відомстві зауважують, що тим же рішенням ЄСПЛ скарга Тимошенко про цілодобове відеоспостереження за нею визнана неприйнятною.

"Таким чином, законність усіх дій співробітників ДПтС щодо засудженої Тимошенко (зокрема, щодо транспортування до лікарні, здійснення відеоспостереження, забезпечення права на побачення, телефонні розмови, прогулянки і щодо нерозголошення конфіденційної інформації) була підтверджена рішеннями, як національних судів, так та рішенням Європейського суду з прав людини", – наголошується у повідомленні прес -служби.

Нагадаємо, 5 вересня Комітет із запобігання катувань Ради Європи оприлюднив звіт про візит своєї місії в Україну наприкінці 2012 року, що став першим документальним підтвердженням факту активного опору Юлії Тимошенко транспортуванню її до лікарні Укрзалізниці, та намагання влади «зам'яти» розслідування її заяв про побиття. Українська сторона у листуванні з комітетом не надала аргументів, що виправдали б ці дії.

Державна пенітенціарна служба у відповідь на цей звіт зазначила, що питання про застосування фізичної сили з боку персоналу до Тимошенко було предметом розгляду в Євросуді з прав людини, який "констатував відсутність порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (заборона катування або нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покаранню) стосовно стверджуваного побиття Тимошенко".

9 вересня захист екс-прем'єра заявив про намір звернутися до прокуратури із проханням розслідувати побиття Тимошенко під час перевезення її до лікарні у Харкові.

Як відомо, Тимошенко заявила, що її побили під час перевезення з Качанівської колонії в ЦКЛ «Укрзалізниці» 20 квітня минулого року.

З відповідною заявою вона звернулася до прокуратури Харківської області. Згодом прокурор Геннадій Тюрін пояснив, що після перевірки факти, викладені в її заяві про фізичний вплив під час переведення з колонії до лікарні, не підтвердились, тому в порушенні кримінальної справи було відмовлено.

25 квітня на той момент омбутсмен Ніна Карпачова після зустрічі з Тимошенко підтвердила наявність тілесних ушкоджень в екс-прем'єра, про що йшлося в її експертному висновку. Крім цього, вона продемонстувала фото гематом екс-прем'єра. Однак, Генпрокуратура обвинуватила Карпачову в підробці висновку.

читати ще