Ештон наголосила, що "є тверді докази відповідальності режиму Сирії за атаку".
Це перша спільна заява держав Європейського Союзу щодо останніх подій у Сирії.
Канцлер ФРН Анґела Меркель заявила, що "сигнал об'єднаної у своїй позиції щодо цього жахливого конфлікту Європи має безцінне значення".
Однак країни ЄС не змогли сформулювати свою позицію щодо підтримки або непідтримки військового втручання США та Франції.
Водночас міністри закордонних справ привітали оголошення французького президента Франсуа Олланда, що перш ніж почати військову операцію, слід зачекати доповіді інспекторів ООН. Вони закликають Вашингтон так само зачекати із військовою відповіддю.
Голова Державного департаменту США Джон Керрі, який пізніше приєднався до європейських міністрів, подякував європейцям за "сильну декларацію".
Нагадаємо, 31 серпня президент США Барак Обама прийняв рішення застосувати військову силу проти Сирії, але з відтермінуванням дати удару. Обама заявив, що має намір домагатися схвалення Конгресу для нанесення удару по Сирії. Питання винесуть на голосування 11 вересня.
Комітет Сенату США з закордонних справ 3 вересня узгодив рішення, що санкціонує військову кампанію в Сирії для покарання Дамаска за імовірне застосування хімічної зброї.
Десять країн «Великої 20» під час саміту в Санкт-Петербурзі заявили, що підтримують позицію США щодо необхідності військового втручання до Сирії.
В той же час президент РФ Владімір Путін заявив, що в разі нанесення по Сирії військового удару Росія продовжуватиме надавати Дамаску допомогу шляхом поставок зброї і співробітництва в економічній сфері.