Координатор проекту від міжнародної громадської організації «Інтерньюз-Україна» Наталія Сад заявила, що за результатами дослідження свободи слова в країнах Східного партнерства аутсайдером став Азербайджан.
Лідером з позитивними тенденціями в цьому напрямку стала Грузія, друге місце зайняла Молдова, третє – Вірменія, Україна посіла четверте місце, передостаннє, п’яте місце зайняла Білорусь.
За словами програмного директора «Інтерньюз-Україна» Андрія Кулакова, у рамках Східного партнерства необхідно створити мережу медіа-організацій, що дозволить вирішувати проблему свободи слова.
«Чим більше про лиха, проблеми, болісні точки у сфері свободи медіа в наших країнах будуть знати західні інститути й експерти, вони зможуть створити дипломатичний тиск на уряд і законодавче поле. Щоб вирішити ці проблеми (ми) повинні створити мережу медійних організацій у рамках нашого регіону (Східне партнерство – Рред.)», – сказав Кулаков.
За його словами, проект розрахований на два роки.
Як повідомлялось, згідно з статистикою Інституту масової інформації за перше півріччя цього року кількість перешкоджання роботі журналістів та випадків цензури в Україні зросла майже втричі.
Нагадаємо, у липні міжнародна організація Freedom House, після чергового побиття журналістів міліцією, закликала українську владу провести розслідування інциденту і поважати права громадян на свободу слова та зібрань.
До цього президент Віктор Янукович доручив міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку й генеральному прокурору Віктору Пшонці щомісяця інформувати його про дотримання свободи слова й недопущення втручання в професійну діяльність журналістів.
Читайте також Медіаексперт: Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму