Події 30 серпня: референдум і чергове “покращення” від Януковича, “безгрошів’я” Богатирьової та “аварійність” реформ Азарова

31 Серпня 2013, 00:30

"Будь-які рішення, які ми приймаємо, повинні бути далекоглядними. Будь-які рішення від таких простих, до таких серйозних, стратегічних, яких ми зараз торкаємося, яким буде вибір українського народу – це може показати референдум. Коли він буде, цей референдум, ми з вами не знаємо. Коли буде прийнято рішення про вступ до Європейського Союзу або в Митний Союз – і тоді в будь-якому випадку нам не обійтися без референдуму ", – заявив Янукович.

Також президент шукає відповідь на питання про можливість лікування Юлії Тимошенко за кордоном.

«Важко зараз сказати. Відповіді на це питання немає. Ніхто питання це не знімає з порядку денного, воно є існує, але підхід до цього питання може бути лише в рамках закону», – сказав Янукович, відповідаючи на питання про можливість створення умов для лікування Тимошенко за кордоном.

Янукович зазначив, «наші закони не передбачають таких обставин на сьогоднішній день», але «гуманітарний підхід повинен бути, тому що випадки є різні».

«Мені на це питання доводилось багато разів відповідати. Будь-яка посадова особа, в тому числі і президент, може діяти в межах своїх повноважень, згідно з законами, що є в державі. І тут підхід також буде такий. Іншого підходу немає», – зазначив Янукович.

Як відомо, серед умов підписання Угоди про асоціацію з ЄС значиться  вирішення проблеми  екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. На цьому наполягають і окремі європейські політики.

Крім того Янукович пояснив феномен своєї кадрової політики, зокрема велику кількість своїх земляків у владі.

"Це було завжди, при всіх урядах і при будь-якій владі. Кого підтягуєш? Того, кого знаєш, кому довіряєш, бо несеш за це відповідальність", – сказав він.

Але з усіх свіжи одкровень Януковича найцікавішою стала заява про чергове «покращення». Зокрема, президент запевнив, що за три роки в Україні суттєво зросли зарплати і пенсії.

«Я вам можу сказати, що наприклад пенсії зросили за три роки на 42,4%. Якщо подивитись на заробітну плату, то зросла на 59%», – наголосив Янукович.

Тим часом експерти вважають, що такій заяві президента можуть вірити люди, які не ходять в магазини та не рахують дні до зарплати.

Але якщо Янукович розповідав про тактичне «покращення», то міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова у Миколаєві пояснила студентам медколеджу специфіку стратегічного. Зокрема, Богатирьова повчала майбутніх медпрацівників: «Велике треба мати серце – тоді любов до пацієнта буде володіти вашими думками і вашими вчинками. І тоді ви будете на найвищому професійному щаблі».

За її словами, на тому самому «професійному щаблі» стає неважливо, якими грошима володіє медпрацівник.

«І неважливо – багато чи ні буде у вас грошей. Гроші, звичайно, важливі в нашому житті, але вони не гріють душу і не створюють навколо нас середовища, в яке ми прагнемо», – заявила Богатирьова.

А прем’єр мінстр Микола Азаров пояснив, чому в Україні неможливо реформувати МВС та, зокрема, Державну автоінспецію, так як це зробили у Грузії, де ДАІ ліквідували, а основними підрозділами МВС стали патрульна служба і кримінальна поліція. Виявляється досвід Грузії не годиться для нас, бо в Україні на дорогах висока аварійність.

«При такому рівні аварійності, який існує на наших дорогах, на превеликий жаль, відмовитися від роботи цієї спеціалізованої служби, на мій погляд , не можна ні в якому разі » , – вважає прем'єр.

Можливо прем’єр не знав, що у середині серпня начальник Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС Сергій Будник заявив, що ДАІ не гарантує безпеки дорожнього руху через нестачу кадрів.

Позначки: