Про це він сказав в інтерв’ю «Коммерсант-Украина».
На прохання прокоментувати юридичну колізію, що виникла довкола можливості Тимошенко балотуватися у президенти, оскільки Конституція, на відміну від закону про вибори президента, не забороняє особам з судимістю брати участь у виборах, Лавринович відповів:
«Скажу як людина з юридичною освітою, яка захистила дисертацію в галузі конституційного права. Питання могло би стати предметом вивчення і тлумачення, оскільки ця норма закону "Про вибори президента України", що передбачає заборону на участь у виборах для осіб з непогашеною і не знятою в установленому порядку судимістю, діє з 1999 року. Вона була перенесена туди з подібного закону УРСР від 5 липня 1991 року. Закон також передбачає відмову в реєстрації або скасування реєстрації кандидата, якщо під час виборчої кампанії набув чинності обвинувачувальний вирок».
Він додав, що за цей час зміни до закону вносилися більше 20 разів, останній раз в цьому році, але жоден депутат не ініціював зміни норм в частині прав кандидатів у президенти.
«Ще один важливий момент: у Конституції вказано, що вибори президента України проходять на підставі закону. А питання конституційності норм законів може розглядати лише Конституційний суд», – сказав Лавринович.