НОВИНИ

КВУ вважає, що участь Луценка і Тимошенко у виборах мав би вирішити КС

Комітет виборців України вважає необхідним розгляд Конституційним Судом питання про можливість реєстрації кандидатами в депутати Верховної Ради осіб з непогашеною судимістю. Про це на прес-конференції сказав голова правління КВУ Олександр Черненко.

Він зазначив, що в законодавстві України існує спірний момент відносно формулювань закону "Про вибори народних депутатів України" і Конституції в питанні реєстрації кандидатами в депутати парламенту осіб із судимістю.

У законі, зі слів Черненка, чітко прописано відмову в реєстрації таким особам, у той час як у Конституції сказано лише про заборону людям із судимістю бути обраними депутатами Ради.

"Я вважаю, що необхідним є тлумачення Конституційним Судом цієї норми законодавства. Тільки таким чином можна буде чітко визначити, яка з норм має більшу юридичну силу й якою нормою необхідно керуватися", - сказав він.

При цьому, на думку Черненка, розгляд КС цього питання до виборів Ради практично неможливий у зв'язку з довгою процедурою ініціювання його розгляду питання.

КВУ при цьому зазначає, що Центральна виборча комісія діяла в рамках законодавства, коли відмовила в реєстрації кандидатами в депутати Ради від партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" в багатомандатному виборчому окрузі колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко й екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, оскільки ЦВК, на думку Черненка, у першу чергу повинна керуватися у своїх рішеннях законодавством про вибори.

Водночас Черненко вважає правомірним й звернення "Батьківщини" до суду з вимогою скасувати це рішення ЦВК.

Він підкреслив, що рішення суду щодо законності рішення ЦВК про відмову в реєстрації кандидатами Тимошенко й Луценку має бути прийнято якнайшвидше.

Експерт додав, що затягування розгляду цього питання й прийняття щодо нього рішення на користь "Батьківщини" може паралізувати виборчий процес, зокрема у разі якщо на той момент уже буде надруковано виборчі бюлетені без прізвищ Тимошенко й Луценка.

Як повідомлялось, 9 серпня об’єднана опозиція «Батьківщина» звернулася до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом про скасування рішення Центральної виборчої комісії, яким вона відмовила в реєстрації кандидатами в народні депутати від політичної партії «ВО «Батьківщина» у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Юлії Тимошенко та Юрію Луценку.

Опозиція наголошує на частині третій статті 76 Конституції, згідно з якою наявність судимості може бути підставою відмови в обранні народним депутатом, але не може бути  підставою для відмови в реєстрації особи кандидатом.

Також опозиція назвала це рішення ЦВК антиконституційним і закликала світову спільноту посприяти участі Тимошенко і Луценка у виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.