У його книзі «The Superrich Shall Inherit the Earth» («Супербагаті успадкують Землю») є твердження, що «ми вступаємо в економічну систему, яку можна назвати новим феодалізмом». Головне в ній не те, що в когось є чудова ідея, винахід чи здібності, а те, чи має людина підтримку потрібних високопосадовців.
Система ця глобальна. Комуністичність КНР нині полягає лише в тому, що 91% китайських мільйонерів – діти чільних комуністичних посадовців країни. 70% багатств Піднебесної перебуває в руках 0,4% її мешканців. Коли у Кремлі вмостився і почав лякати магнатів Владімір Путін, спершу здавалося, що російських олігархів очікує доля мамонтів. Проте виявилося, що, як пише Стівен Армстронґ, Путін «гавкав, але не кусав». Більшість багатіїв уціліли, здобули підтримку у важкі часи і стали частиною тамтешньої державної машини для заробляння казкових статків можновладцям.
У США, вказує Армстронґ, є потужний банк Goldman Sachs, представники котрого мігрують між посадами в ньому та кріслами в уряді, де беруть участь у прийнятті рішень про виділення астрономічних сум на підтримку фінустанов (того ж таки Goldman Sachs), дії яких призвели до кредитної, потім міжнародної фінансової і зрештою глобальної економічної кризи.
Більше читайте у матеріалі «Супербагаті успадковують Землю» у №43 Тижня.