НОВИНИ

Американський мільярдер вимагає брати з нього більше податків

Американський мільярдер Воррен Баффетт, який за підрахунками Forbes є третьою найбагатшою людиною планети, закликає американський Конгрес підвищи податки для найбагатших.

Баффетт заявляє, що платить менші податки, ніж американці з середнім заробітком

"Мене та моїх друзів вже доволі довго "няньчив" дружній до мільярдерів Конгрес. Час нашому урядові серйозно задуматись над тим, щоб усі мали свої збитки", - написав  Баффетт у своєму матеріалі в "New York Times".

За його словами, поки американці намагаються звести кінці з кінцями, мільярдери продовжують отримувати пільги на податки.

За підрахунками Баффетта, минулого року він заплатив податків на майже сім мільйонів доларів.

"Виглядає, що це велика сума. Але те, що я заплатив, це лише 17,4 відсотка від мого оподатковуваного прибутку. Це найменший відсоток серед усіх 20-ти працівників мого офісу. Вони заплатили від 33-х до 41-го відсотка, що в середньому складає 36 відсотків", - твердить один із найбагатших людей у світі, і додає, що підняття податків не впливатиме негативно ані на обсяги інвестицій, ані на темпи зростання кількості робочих місць.

Питання, яким чином скоротити дефіцит бюджету США, стало основою суперечок між демократами і республіканцями, що ледве не призвело до оголошення країною дефолту.

Республіканці виступали проти підняття податків для багатіїв і вважали за необхідне скоротити державні витрати. Демократи ж твердили, що необхідно підняти податки для мільярдерів.

США на початку серпня, збільшив граничний рівень державного боргу США за рахунок скорочення видатків бюджету на 2,1 трильйона впродовж наступних 10-ти років без підвищення податків.