900 боєздатних БМП було розібрано на Житомирському БТЗ у 1990-ті роки – розслідування

12 Березня 2015, 12:03

Тисячі одиниць бойової техніки, які за документами вважалися боєздатними й значилися такими на балансі Міністерства оборони України, насправді виявилися брухтом. Таку інформацію вдалося з'ясувати журналісту "Українського тижня" в рамках розслідування діяльності великого стратегічного підприємства – Житомирського бронетанкового заводу (ЖБТЗ).

"Усі бронетанкові заводи отримували свого часу від Міністерства оборони бронетехніку на зберігання", – розповідає громадський активіст, мешканець села Новогуйвинське та колишній офіцер Іван Єщенко. 

Причому ця техніка, додає офіцер, була другої категорії, тобто така, яку в разі потреби необхідно просто заправити соляркою й вона вже готова до бою. 

Окрім того, як вдалося з'ясувати журналістам, ЖБТЗ отримав свого часу колосальну кількість БМП із числа контингентів Радянської армії в Німеччині та країн Східної Європи. 

Велика кількість такої боєздатної техніки була розібрана на брухт.

Так, за даними "Українського тижня", протягом 1990-х на заводі близько 900 БМП було просто розібрано у рамках скорочення армії. 

При цьому, додають джерела, неозорі ряди техніки й далі стоять просто неба біля лісу за цехами. Як стало відомо, побудувати хоч якесь укриття ніхто так і не спромігся за чверть століття. 

Нагадаємо, в травні 2014 року на Житомирському бронетанковому заводі було викрито злочинну схему викрадення коштів, що завдало збитків на суму близько €1 млн.  Житомирська прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

В січні 2015 року, було відкрито кримінальне провадження щодо діяльності директора заводу Сергія Бутенка. Бутенко подав заяву про відставку й ліг у лікарню, де отримав першу групу інвалідності.

Повністю текст матеріалу читайте в черговому числі "Українського тижня" (№10).