9 Травня в Україні: сутички через червоний прапор, портрети Сталіна і місцеві паради

9 Травня 2012, 17:30

Зокрема, у Києві урочистості з нагоди 67 річниці перемоги у Другій світовій війні відбулися на майдані Незалежності, де ветеранів вітав президент Віктор Янукович. Крім цього, близько 800 представників Партії регіонів провели мітинг біля станції метро «Арсенальна». Перед ними виступили віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики, заступник голови ПР Сергій Тігіпко, а також заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Нестор Шуфрич.

Разом з тим, близько 1000 прихильників Комуністичної партії пройшли колоною від станції метро «Арсенальна» до парку Слави в Києві з нагоди 67-мої річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. Учасники ходу тримали в руках прапори із символікою КПУ, державні прапори, транспаранти з написами «Комуністи вітають ветеранів». При цьому в середині колони також було видно портрет Йосипа Сталіна.

В національному Меморіалі "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" у Києві відбулося запалення Вогню Слави, а також пройшов військово-історичний парад "Незабутнє". У супроводі духового оркестру Генштабу Збройних сил України територією музею пройшла історична військова техніка і піші колони у військовій формі часів війни. Завершилося дійство концертною програмою "Пісні Перемоги". Урочистості проходять у всіх районах Києва.

Не так спокійно відбулося відзначення Дня Перемоги на Заході. Зокрема, у Львові кілька спроб розгорнути червоний прапор на Пагорбі Слави закінчилися сутичками і затриманням одного з чоловіків, що розгорнув червоний прапор.

Крім цього, словесна перепалка між прихильниками партії «Свобода» і ветеранами сталася під час панахиди на Меморіальному цвинтарі ветеранів в Івано-Франківську. Вона почалася із зауваження молодого «свободівця», який, звернувшись до жінки-ветерана з георгіївською стрічечкою, сказав, що ветерани нічого, крім Сталіна, і не бачили. У відповідь на це жінка літнього віку сказала, що бачила Сталіна. Тоді активіст «Свободи» назвав ветеранів «ганьбою України», після чого в конфлікт втрутилися кілька співробітників міліції, які заспокоїли хлопця.

Конфлікт стався і в Коломиї, де на площі Скорботи відбулася громадська панахида з нагоди 67-ї річниці Дня Перемоги у Другій світовій війні.

Зокрема, невідомий чоловік намагався пройти з червоним комуністичним прапором. Але цього не дали зробити представники партій та група людей, які прийшли на панахиду із синьо-жовтими прапорами, пов’язаними чорними траурними стрічками та транспорантами, на яких були написані гасла: «Червоно-комуністичний режим не пройде!», «Серп і молот – смерть і голод!» та ін. В результаті конфлікту прапор був пошкоджений і відірваний від древка, а ще один просто не дали змоги підняти представники партій. У конфлікт втрутилася міліція, зупинивши його.

У Тернополі під час міліція заарештувала декількох депутатів Тернопільської обласної ради, зокрема керівника Тернопільської «Свободи» Романа Навроцького та заступника голови Тернопільської районної ради Романа Наконечного. Це сталося під час спроби «свободівців» не допустити несанкціоновану акцію представників КПУ в Парку Слави.

Натомість на Сході України сьогодні відбулися місцеві паради та мітинги.

 У Харкові на площі Свободи відбулося урочисте проходження військ Харківського гарнізону, присвячене 67-й річниці Перемоги у Другій світовій війні. Крім цього, відбулася хода ветеранів, які пронесли, в тому числі портрет Йосипа Сталіна, радянських воєначальників. У сквері за пам'ятником Леніну для ветеранів війни працювала польова кухня. О 19:00 на площі Свободи розпочнеться святковий концерт.

Військовий парад відбувся і в Дніпропетровську, який розпочався з демонстрації прапорів перемоги. Маршем пройшли ракетники, десантники, зв’язківці, мотострільці з військових частин Дніпропетровського гарнізону. Також у параді взяли участь представники силових структур міста та курсанти і ліцеїсти навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ.

У Севастополі на відзначення 67-ї річниці Перемоги відбувся Парад Переможців, проходження військ севастопольського гарнізону, марш-парад духових оркестрів. Зокрема, після Параду Переможців, в якому взяло участь близько 2 тисяч людей, моряки Військово-морських сил Збройних сил України і Чорноморського флоту Російської Федерації пройшли урочистим маршем. Святкові заходи завершаться артилерійським салютом і феєрверком.

У Житомирі актори академічного музично-драматичного театру ім.І.Кочерги показали учасникам урочистого мітинг-сценку про початок війни. А в Черкасах відзначили День Перемоги форсуванням Дніпра. Члени історичних клубів реконструювали останній переможний бій 1943 року.

У Сумах, Одесі, Запоріжжі та інших містах відбулися мітинги та святкові заходи з нагоди Дня Перемоги.