Так, однозначно засуджують продаж голосу за певну партію чи кандидата 56,1% опитаних, загалом ставляться негативно, але з розумінням, що в людей бувають різні ситуації – 26,8%, при цьому ставляться позитивно, вважаючи, що "чому б людям не заробити?" – 10,6%, 6,6% – не змогли відповісти на запитання.
За словами керівника фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" Ірини Бекешкіної, порівняно з попередніми виборами у людей дещо змінилися погляди на те, за скільки вони готові продати свій голос на виборах.
Так, 74,8% заявили, що "його голос не продається в принципі", за 50 грн готові продати свій голос 0,7%, від 50 до 500 грн готові продати свій голос 8,3% і більшість із тих, хто готовий продати свій голос на виборах (12,3%), можуть погодитися на це за суму понад 500 грн.
7,7% опитаних продали б свій голос, якби все одно збиралися голосувати за партію, що запропонувала гроші. 1,7% – продали б свій голос за будь-які гроші будь-якої партії. 9,4% респондентів не змогли відповісти на це питання.
Опитування проводилося з 30 березня по 4 квітня.
Нагадаємо, згідно із результатами цього дослідження менше 6% українців вірять у чесні вибори.
Раніше повідомлялося, що за даними соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у лютому, 5% прохідний бар’єр подолали б чотири партії: ПР – 16,5%, ВО "Батькiвщина" – 14%, "Фронт змiн" – 7,9%, КПУ – 5,7%.