«75% літніх людей в Україні продовжують працювати і в державних, і в недержавних структурах. Більшість літніх під час соціологічних опитувань висловлюють бажання працювати, брати участь у туристичних поїздках, щось побачити, жити цікаво, продовжувати творчу активність», – зазначила Чайковська.
Заступник голови представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ігор Поканевич нагадав про феномен «старіння планети», який впливає не тільки на охорону здоров’я, а й на соціально-економічний розвиток. З його слів, до 2050 року в світі кількість людей старших 60 років зросте до 38%, наразі ці показники становлять 15-20%.
«ВООЗ пропонує країнам план щодо захисту літніх людей. Він включає у себе кілька речей. Насамперед, запобігання палінню літніх людей. Це – одна з основних проблем, коли внаслідок паління різко знижується якість життя літньої людини. Друге – підвищення доступу до якісної медичної допомоги, третій напрямок – надання можливості більш активно фізично рухатися, четвертий – розробка наукових даних в напрямку геронтології», – сказав Поканевич.
Як повідомлялось, 7 квітня у світі відзначається Всесвітній день здоров'я в ознаменування річниці створення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в 1948 році. Всесвітній день здоров'я – це глобальна кампанія, яка закликає кожного – від світових лідерів до широких верств населення у всіх країнах – зосередити зусилля на одному завданню охорони здоров'я, що має глобальної вплив.
Тема Всесвітнього дня здоров'я 2012 року – "Старіння і здоров'я". Основна увага звертається на те, як добре здоров'я протягом всього життя може допомогти чоловікам і жінкам похилого віку вести повне і продуктивне життя і робити внесок в життя своїх родин і суспільства. Старіння стосується кожного з нас – чоловіків або жінок, багатих чи бідних, незалежно від того, де ми живемо.
Нагадаємо, раніше МОЗ повідомило, що в Україні спостерігаються високі показники рівня старіння. Експерти відомства наголошують, що на сьогодні частка населення України у віці 60 років і старше становить понад 20%, тобто кожен п'ятий мешканець України старше 60 років.