«Молодь завжди більше готова йти на барикади. Старші люди зважують, що можуть втратити, а чого — досягти, вдаючись до протестних дій. Проте й серед них висока частка тих, хто вважає, що слід піднімати народ на боротьбу. Якщо до цього справді дійде, то реальна кількість людей, які вийдуть на вулиці, буде в кілька разів меншою. Але відомо, що для здійснення революції достатньо й 5% населення», – пояснив доктор психологічних наук, завідувач лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології Вадим Васютинський.
Зайого словами, данні опитування не є репрезентативними для всього суспільства. Було опитано мешканців шести міст – Донецька, Києва, Львова, Одеси, Севастополя, Харкова.
«Ми не мали на меті визначити точні відсотки, а йшлося, радше, про виявлення основних соціально-психологічних тенденцій розвитку масових настроїв», – наголосив Васютинський.
Як повідомлялось, народний депутат від БЮТБ Андрій Шкіль вважає, що у нинішніх умовах опозиція повинна організовувати безперервні акції протесту
Шкіль вважає «великою перемогою» акції, які провела опозиція на День незалежності. «Це не маленька перемога, це велика перемога об’єднаної опозиції, тому що опозиція об’єднаним фронтом вийшла на протестну акцію. Я загалом задоволений тим, що це сталося. Звичайно, можна було організувати краще, можна було щось зробити інакше. Але це буде наступним кроком», – сказав він.
Читайте також: Андрій Шкіль: Потрібно взяти з собою ноутбук, мобільний телефон і йти на вулицю