Як повідомляється, дослідження охопило 56 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації в 21 області України, Автономній Республіці Крим та м. Києві.
Згідно з опитуванням, лише 16% викладачів отримують понад 4,5 тисяч гривень.
За даними дослідження, дохід залежить від гендерної ознаки. Понад 4,5 тисяч гривень заробляють 12% жінок і вдвічі більше чоловіків.
Крім того, дохід викладачів відрізняється залежно від наукової сфери. Найбільше в Україні заробляють представники ІТ-спеціальностей. Майже третина з них отримує понад 4,5 тисяч гривень. Така ж заробітна плата тільки у 12 % викладачів – природничників. Це найменший відсоток в категорії 4500 гривень.
Відмінності обумовлені переважно додатковою зайнятістю викладачів. Тільки на зарплату в своєму виші живуть 80 % співробітників.
Решта, крім основної роботи, викладають в інших вишів, проводять наукові дослідження, трудяться на викладацьких роботах за спеціальністю, займаються репетиторством тощо.
Як повідомлялось, середня зарплата у галузі освіти у 2012-му році становила 2527 грн.
За даними експертного опитування «Право на освіту та права освітян» Європейської дослідницької асоціації, проведеного спільно з компанією InMind у квітні-травні цього року, 32% учителів виконували безоплатні понаднормові роботи, а 44% викладачів ВНЗ мали досвід перевищення максимального навчального наукового й педагогічного навантаження.