38% росіян вважають, що Кремль не повинен визнавати присутності російських військових в Україні. Про це свідчать результати опитування, оприлюдненого «Левада-Центром».
Під час опитування 14% респондентів заявили, що «дуже уважно» стежать за подіями в Україні. Варіант «досить уважно» обрали 33%, «без особливої уваги» – 38%, «не стежу» – 14%, «нічого про це не чув(-ла)» – менше 1%.
На питання щодо того, яку найважливішу мету повинна ставити перед собою Росія щодо України (під час дослідження допускали кілька варіантів відповідей – ред.), 40% опитаних заявили про відновлення добросусідських стосунків. 26% – про закріплення за РФ анексованого Криму, 21% – розвиток економічної співпраці між обома країнами, 20% – недопущення вступу України в НАТО, 19% – закріплення для України цін на газ на рівні з європейськими країнами, 16% – відсторонення нинішньої української влади, 13% – забезпечення безперешкодного газопостачання з РФ до Європи, 8% – розділення України на східні та західні регіони, 7% – об’єднання України та Росії в союзну державу, 6% – гальмування процесу інтеграції України з ЄС, 2% – інше, 13% обрали варіант «важко відповісти».
Читайте також: Лише 3% українців хочуть приєднатися до РФ – опитування
Анексію Криму підтримали 55% росіян. Ще 34% респондентів обрали варіант «швидше підтримую», «швидше не підтримую» – 6%, «не підтримую» – 2%, не змогли відповісти 4%.
Крім того, 56% опитаних вважають винними у конфлікті в Україні США та Захід, 27% – нинішню українську владу, владу РФ – 6%. Вагалися з відповіддю 11% респондентів.
Щодо участі росіян у конфлікті на Донбасі, 48% опитаних вважають, що ці люди воюють через ідейні переконання, 24% вважають їх найманцями. Також 14% респондентів заявили, що на сході України воюють російські військові-контрактники, яких направило туди командування. 6% росіян визнають, що на Донбасі є російські солдати-строковики. Не вірять в участь громадян РФ в конфлікті на Донбасі 11%, ще 16% не змогли відповісти.
На питання щодо того, чи може перерости протистояння на Донбасі в повномасштабну війну з Україною ствердно відповіли 11%. Варіант «є деякі побоювання» обрали 38%, «немає особливих побоювань» – 33%, «жодних побоювань» – 13%, не змогли відповісти 5%.
Щодо можливої війни із Заходом, то її побоюються 10% респондентів, 37% заявляють про «деякі побоювання», 31% – «немає особливих побоювань», «жодних побоювань» – 14%, не змогли відповісти 7%.
Щодо підтримки антиукраїнських сил на Донбасі, 37% заявили, що в Україні немає військових та техніки з РФ. 38% респондентів вважають, що навіть якщо вони є, то Росія не повинна цього визнавати. 11% вважають, що заперечення присутності в Україні російських військових шкодить ситуації, ще 16% не змогли відповісти.
Опитування проводили впродовж 17 – 20 квітня 2015 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення серед 1600 осіб віком від 18 років, в 134 населених пунктах 46 регіонів країни. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.
Читайте також: Рейтинг Кремля: як ставляться до Росії в різних країнах світу