23 квітня РФ направить в Україну черговий “гумконвой” – МЗС

21 Квітня 2015, 17:15

МЗС України вимагає припинити порушення суверенітету України під приводом постачанння так званої "гуманітарної допомоги". Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс.

"Попри неодноразові заклики України Росія продовжує порушувати державний кордон України, направляючи до Луганської і Донецької областей матеріально-технічну допомогу незаконним збройним формуванням за допомогою контрабандних конвоїв", – наголосив Перебийніс.

За його словами, "чергова така контрабанда без згоди української сторони у порушення законодавства України і норм міжнародного права була переміщена з території Росії 16 квітня".

Перебийніс заявив, що МЗС здійснило у зв'язку з цим дипломатичний демарш з вимогою до російської сторони припинити порушення суверенітету України під приводом постачання так званої "гуманітарної допомоги".

"Також у зв'язку з російською нотою про намір здійснити чергову доставку такого вантажу 23 квітня ми вкотре зажадали від Росії припинити незаконні переміщення вантажів на територію нашої держави", – заявив Перебийніс.

Як відомо, партію перших «гуманітарних камазів» Росія відправила в Україну 22 серпня.

При цьому в РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок.

Раніше президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.

Українські прикордонники до цього жодного разу повноцінно не оглянули «путінські КамАЗи».

24-й російський "гумконвой" прибув на Донбас 16 квітня.