22 країни світу не мають власної валюти

15 Березня 2012, 17:48

Введення нинішньої валюти Маршалових островів було зумовлено історією території: спочатку вони були німецькою колонією, потім японською військовою базою, після чого опинилися під протекторатом США. У 1979 році острови стали республікою, але долар залишився офіційною валютою.

Мікронезія також спочатку управлялась Міністерством оборони та внутрішніх справ США. У 1979 році були засновані федеративні штати Мікронезії, і знову ж таки долар залишився офіційною валютою.

Як і попередні дві країни, Республіка Палау (Тихий океан) залишила собі долар після закінчення американського протекторату над її територією.

Долар є також офіційною валютою Східного Тимору. Країна здобула незалежність лише 2002 року після падіння правління Індонезії. Введення американської валюти було політичним рішенням, оскільки країна має великі надії вийти на ринок нафти та сподівається, що американська валюта дасть їй у цьому певні переваги.

Після того, як зімбабвійський долар значно подешевшав, уряд вирішив тимчасово ввести в Зімбабве іншу валюту. З 2009-го засобами оплати в країні є долар, євро та південноафриканський ранд.

Британські Віргінські острови  тісно пов’язані з американськими Віргінськими островами, а тому з 1959-го їх офіційною валютою є долар.

Після складної банківської та економічної кризи наприкінці 1990-х років президент Еквадору Джаміл Махуад у 2000 році вирішив замінити національну валюту сукре на американський долар. А у 2001 році прикладу Еквадору послідував Ель Сальвадор, замінивши свою валюту колон з надією, що це відкриє країну для іноземних інвесторів.

З 1904 року, коли США допомогли Панамі відокремитися від Колумбії, долар став її другою офіційною валютою поряд з рідними грошами «бальбоа».

Доларом користуються і кілька островів карибського басейну. Так, Тьоркс і Кайкос є острівною державою в Карибському морі, яка належить до британських  заморських територій, але за офіційну валюту вона має долар США. А для Саба та Сінт Естатиус, які до недавнього часу були частиною нідерландських Антильських островів, в 2010 році американський долар замінив антильський гульден.

Трохи на меншій кількості територій за офіційну валюту мають євро.

Зокрема, ним користуються жителі Сен-П`єр і Мікелону – островів, що є останніми залишками французької колонії Нова Франція, а також мешканці британських військових баз на території острова Кіпр Акротірі і Декелія.

Французька заморська територія Майотте, хоча і не є частиною ЄС, але теж використовує євро. Монако ніколи не мала власної валюти, а коли у Франції ввели євро, то воно стало і офіційною валютою Монако. До 2001-го валютою Сан-Марино були сан-маринські ліри, а з 2002 року республіка друкує власні євро-монети.

В Андоррі до 2001 року розраховувались французькими франками та іспанськими песетами, а потім було введено євро. Найменша країна світу Ватикан замінила в 2002-му ватиканську ліру і почала друкувати власну євро-монету.

У 1999 році в Косовому та Чорногорії офіційною валютою стала німецька марка, а пізніше її замінило євро.