Значна кількість вибухів відбулася цього року у Москві. Так, 24 січня 2011 року в московському аеропорту Домодєдово прогримів вибух. Потужність вибуху склала близько 7 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Внаслідок теракту постраждало більше 168 осіб: 35 осіб загинуло, 126 було госпіталізовано. Органи внутрішніх справи Росії спочатку заявляли про причетність трьох чоловіків з Північного Кавказу до теракту. На початку лютого відповідальність за вибух взяв на себе глава «Кавказького емірату» Доку Умаров.
Разом з тим, у справі про теракт в «Домодєдово» російська поліція затримала п'ятьох осіб у віці від 16 до 23 років. Ватажком загону юних терористів, які підготували і здійснили вибух у аеропорту, називають 18-річного Башира Хамхоєва, випадково затриманого в Інгушетії після ДТП на початку лютого, коли він не зупинився для перевірки документів і намагався сховатися від співробітників ДПС. Здійснив теракт 20-річний Магомед Євлоєв. В березні в Москві також сталось три вибухи біля будинку для співробітників ФСБ, які обійшлися без жертв та вибух біля автостоянки УВС по Центральному адміністративному округу Москви у результаті якого постраждав прапорщик міліції, який знайшов вибуховий пристрій.
Крім того, 11 квітня стався вибух на станції «Жовтнева» мінського метрополітену. Спрацював вибуховий пристрій, забезпечений металевими вражаючими елементами. У результаті вибуху загинули 13 людей, близько 200 постраждали. За підозрою у скоєнні теракту в мінському метро було затримано п'ятеро осіб. 13 квітня президент Білорусі Олександр Лукашенка заявив про розкриття теракту. За його словами, затримані за підозрою у вибуху в мінському метро зізналися також в організації інших терактів у Білорусі – у день незалежності у Мінську 2008 року та у вересні 2005 у Вітебську. Наприкінці листопада 2011 року білоруський суд засудив двох звинувачених в терактах чоловіків Дмітрія Коновалова (виконавця теракту – ред) і Владіслава Ковальова до смертної кари.
А 22 липня в Норвегії стався подвійний теракт: потужний вибух в столиці країни Осло біля комплексу урядових будівель, де знаходиться канцелярія прем'єр-міністра та стрілянина на острові Утойя неподалік від столиці. Жертвами теракту стати стали 77 осіб, близько 150 постраждали. Теракт скоїв 32-річний норвежець Андерс Брейвік. Після затримання поліцією він заявив, що планував вчинити напад на колишнього прем'єр-міністра країни Гру Харлем Брунтланн та діяв самостійно.
В середині серпня прем’єр-міністр Норвегії Єнс Столтенберг призначив комісію з десяти найкращих юристів країни для розслідування справи Брейвіка. Призначена урядом комісія повинна буде надати повну картину справ за 22 липня: чому сталася така подія. 10 серпня 2012 року комісія оприлюднить звіт з результатами своєї оцінки.
14 листопада в Осло відбулися перші відкриті слухання у справі Брейвіка. Обвинувачений наголосив, що скоєне ним було необхідним для того, щоб «врятувати Норвегію і Європу від мусульман та мультикультуралізму». А наприкінці листопада психіатрична експертиза визнала Брейвіка неосудним. Психіатри дійшли до висновку, що Брейвік страждає параноїчною шизофренією і в момент злочину знаходився в неадекватному стані. У звіті двох психіатрів, які 13 разів зустрічалися з арештованим, зазначається, що Брейвік «живе у світі власних маніакальних уявлень», якими визначаються його дії.
11 серпня у приміщенні міністерства оборони Естонії чоловік влаштував стрілянину та підірвав вибухову суміш. Після цього чоловік скоїв самогубство. Злочинцем виявився вірменин Карен Драмбян. Мотиви таких дій чоловіка поки невідомі. За фактом вибухів відкрито кримінальну справу та ведеться слідство.
13 грудня у Бельгії розстріляли та закидали гранатами автобусну зупинку. За повідомленнями очевидців, в той день пролунало чотири вибухи і кілька автоматних черг в бік людей, що стояли на автобусній зупинціна площі Сент-Ламберт. Жертвами теракту стали 5 чоловік в тому числі півторарічна дитина, а 123 особи отримали поранення різного ступеню складності. Після вчинення теракту нападник рецидивіст Нордін Амрані скоїв самогубство.