2 роки суворого режиму: узурпація влади президентом позбавляє Україну перспективи розвитку

Політика
25 Лютого 2012, 10:45

Закономірними наслідками цього процесу стали деградація в більшості сфер життя країни, поширення корупції та обмеження демократичних свобод, згортання бізнесу, пришвидшення відливу іноземних вкладень із нашої країни та втрата довіри до неї з боку потенційних інвесторів. Звідси високий показник бідності, погіршення суспільних очікувань більшості населення й зростання протестних настроїв, а також безпрецедентні в новітній історії України темпи падіння рівня підтримки громадянами глави держави.

НАСЛІДКИ

2010 року Freedom House понизила Україну в рейтингу демократичного розвитку, зарахувавши її до категорії «частково вільних країн». 2009 року вона входила до переліку «вільних» країн.

Пришвидшився процес концентрації найбільш економічно привабливих активів у руках наближених до влади олігархів та представників «Сім’ї».

Читайте також Усе для «Сім’ї»: Банкова концентрує владу в своїх руках

За даними Індексу економічної свободи, який укладають The Heritage Foundation та The Wall Street Journal, Україна в 2011 році посіла 164-те місце, опинившись між Узбекистаном і Чадом.

За даними досліджень Європейської Бізнес Асоціації, у IV кварталі 2011 року рівень довіри інвесторів до ринку України упав до рекордно низького рівня 2,19 (показник Індексу інвестиційної привабливості ЄБА ґрунтується на шкалі від одного до п’яти балів).

У рейтингу сприйняття корупції, який складає міжнародна організація Transparency International, 2011-го Україна опустилася зі 134-го на 152-ге місце серед 183 держав світу.

У рейтингу легкості ведення бізнесу, оприлюдненим Світовим банком та International Finance Corporation, наша країна опустилася зі 142-ї на 145-ту позицію.

Приріст прямих закордонних інвестицій в Україну 2011-го становив $4,56 млрд, що на 2,3% менше, ніж 2010-го. При цьому торік іноземці вклали в нашу країну $6,47млрд, тоді як 2010-го – $5,68 млрд. Тобто падіння приросту стало наслідком у кілька разів швидшого виведення капіталу в 2011-му порівняно з 2010-м. Зокрема, зменшилася частка в інвестиціях ключових держав ЄС (Німеччини – з 15,8% до 15%, Нідерландів – з 10,% до 9,8%, Франції – з 5,3% до 4,5%) і занчно зросла частка Кіпру – 22,4% до 25,6%), який є одним з основних офшорів для українського великого бізнесу.

Читайте також: Совок проти совка

За підрахунками ООН, за межею бідності 2011-го жили кожні чотири з п’яти наших співвітчизників. За останній рік вони збідніли на 10%. На середину того самого року Україна посідала 183-тє місце в рейтингу розвитку суспільства ООН, втративши сім позицій порівняно з попереднім.

За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології в листопаді – грудні 2011 року, яке проводилося в межах міжнародного проекту WIN-Gallup International з оцінки протестних настроїв у світі, Україна на 11-й позиції серед найбільш тривожних країн. 55% наших співвітчизників упевнені, що 2012-го кількість протестів різко зросте, і лише 6% очікують їх зменшення.

Парафування угоди про асоціацію з ЄС, що мало відбутися наприкінці 2011-го, відкладено на невизначений термін.

Читайте також Два роки з Януковичем: 5 причин безуспішності «реформ»

Автор:
Тиждень