НОВИНИ

Україна втратила позиції у рейтингу розвитку людського потенціалу

Організація об'єднаних націй опублікувала черговий Індекс розвитку людського потенціалу. Україна посіла 76 місце серед 187 країн.

При підрахунку індексу розвитку людського потенціалу враховуються три види показників: очікувана тривалість життя, рівень грамотності населення країни (середня кількість років, витрачених на навчання), рівень життя (валовий дохід на душу населення в доларах).

Найвищий ІЛР у звіті за 2011 рік знову в Норвегії, в трійці лідерів Австралія та Голландія, слідом за якими розташувалися США і Нова Зеландія. При цьому найнижчий рівень розвитку людського потенціалу у ДР Конго (187-е місце).

Україна посіла 76-е місце і потрапила до списку країн з високим індексом розвитку людського потенціалу. Очікувана тривалість життя в Україні - 68,5 років, за межею бідності у нас живе 2,2% населення. За даними ООН, рівень грамотності дорослого населення становить 99,7%.

Переду України розташувалася Грузія. Відповідно до рейтингу, Росія розташувалася на 66-й позиції, Бєларусь - на 65-й. Крім того, Україну випередили такі країни, як Антигуа і Барбуда, Тринідад і Тобаго, Лівія, Казахстан, Коста-Ріка, Албанія, Сент-Кітс і Невіс, Боснія і Герцеговина, Грузія.

Значення індексу людського розвитку (ІЛР) України за 2011 рік дорівнює 0,729 — у високій категорії людського розвитку. Такі дані містяться у доповіді ООН про стан людського розвитку.

За період з 1990-го до 2011 року значення ІЛР України зросло з 0,707 до 0,729, або на 3% чи в середньому приблизно на 0,1% за рік.

Індекс ґендерної нерівності (ІҐН) України становить 0,335, що ставить її на 57 місце серед 146 країн. В Україні жінки мають 8% місць у парламенті, 91,5% дорослих жінок мають середню або вищу освіту (порівняно з 96,1% чоловіків). На кожні 100 тис народжених живими 26 жінок помирають від причин, пов’язаних із вагітністю; рівень народжуваності серед дорослих становить 30,8 народжених на 1000 народжених живими. Частка участі жінок у робочій силі становить 52%, тоді як аналогічний показник у чоловіків – 65,4%.

Минулого року Україна у цьому рейтингу посіла 69 місце з 169 країн.

Нагадаємо, у жовтні стало відомо, що Україна опустилася на 152 місце серед 183 країн у рейтингу легкості ведення бізнесу, який був підготовлений Світовим банком і Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.