«Ми спілкувалися з представниками Ex.ua щодо розміщення у них небажаного контенту і його видалення. Але закрити ресурс – у нас такої мети не було», – сказав генеральний директор групи «1+1» Олександр Ткаченко.
У прес-службі «1+1» зазначили, що у вересні 2011 року дійсно зверталися до МВС та Державну службу інтелектуальної власності України.
«Ми вимагали захистити контент, авторські права на який нам належать. Кримінальну справу проти Ex.ua було відкрито трьома місяцями раніше», – прокоментували ситуацію в групі «1+1».
Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу Ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. За даними МВС, було вилучено 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту більше 6000 терабайт. Однак, представники ресурсу заперечили цю інформацію.
Пізніше у міліції уточнили, що відповідну справу порушили ще у липні 2011 року на підставі звернень «від Державного інституту інтелектуальної власності, від Кабінету міністрів, від представництва Adobe в Україні, Graphisoft, від телеканалу «1+1». У списку була і компанія Microsoft, однак, вона заперечила звернення в міліцію для перевірки файлообмінника Ex.ua.
Українські інтернет-користувачі бурхливо відреагували на закриття Ex.ua. Через хакерські атаки виникли труднощі із доступом до сайтів МВС та президента.
Заступник голови правління Інтернет асоціації України Олександр Ольшанський не виключив, що закриття Ex.ua – це конкурентна війна.