Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
25 листопада, 2013   ▪   Версія для друку

Моніторинг Runet: оцінка українського Євромайдану, економічний занепад, патріотів Росії стає все менше

"Евромайдани" в Україні - найбільш обговорювана політична тема в російськомовних блогах і соцмережах з кінця минулого тижня.
Моніторинг Runet: оцінка українського Євромайдану, економічний занепад, патріотів Росії стає все менше
tyzhden.ua

ЕВРОМАЙДАН: ПОГЛЯД З МОСКВИ

Максім Артем'єв : Повіяло спогадами дев'ятирічної давнини - Майдан і все таке. Виросло нове покоління - ще не встигло розчаруватися , плюс герої старих днів побачили привід підбадьоритися. Для мене ж абсолютно ясно - поки яценюки і луценки будуть каламутити воду, осіняючись образом Тимошенки - толку не буде. Це типу як в Росії коли на Болотній до мікрофона лізли нємцови-рижкови.

Алєксєй Рощін : Наш Вован напевно передав Януковичу свої "ноу -хау" по боротьбі з масовими мітингами протесту, мовляв, " не дрейф, це дурниця, постоять та й розійдуться ! " От і подивимося, чим тепер закінчиться протистояння. У Москві взимку 11-12 рр.. Навальний погрожував, що виведе 1-2 млн. чоловік і викине Путіна з Кремля; У Навального не вийшло - а що зможуть в Києві? Ми теж можемо підглянути "ноу -хау" .

Larisa Korovkina: Я за свободу вибору. Народ України має право вирішувати свою власну долю і так і буде. Але зніміть європейські рожеві окуляри. Все не так просто, все набагато складніше. Все зведеться до того як у Румунії після прийняття її до Європейського Союзу - населення "рвануло" за бугор.

Gennady Miropolsky: Не хочу нагадувати про помилки, але одного разу Ваше "ні" не виправдалося.

Алєксандр Володарскій: Революції не буде. Вже вибачте. Не зараз. Якщо брати приклади з недавньої історії, то зараз має місце щось на зразок "України без Кучми" в полегшеному варіанті. Для здійснення перевороту у опозиції не вистачає політичної волі. У лівих і зовсім немає ні політичного суб'єкта, ні відповідних навичок, ні ресурсів.

РОСІЯНИ ПОЧАЛИ ГІРШЕ СТАВИТИСЯ ДО ВЛАСНОЇ КРАЇНИ

Патріотів в Росії стає все менше. Про це говорять дані дослідження «Левада-центру». Якщо в жовтні 2000 року 77 % респондентів говорили, що вважають себе патріотами Росії, то до жовтня 2013 року їхня кількість знизилася до 69 %. А частка тих , хто себе патріотом не відчуває, збільшилася з 16 % до 19 %.

Думки експертів:

Заступник директора «Левада- центру» Алєксєй Гражданкін: «Блиск патріотизму , який останнім часом спостерігається у держслужбовців вищого рангу, на почуття громадян мало впливає. Люди втомилися від слів про патріотизм, вони не бачать , щоб ці слова підкріплювалися реальною політикою держави» .

Завідувач відділом соціології фонду ІНДЕМ Владімір Рімскій: «У нас - незважаючи на зусилля зверху - не формується і загальна громадянська ідентичність. Ми навіть не можемо зрозуміти, як себе називати. Термін «росіяни» не прижився. На побутовому рівні ніхто себе так не називає. А іншого терміну, який міг би його замінити, немає. Виходить, навіть сказати про себе - як про громадян єдиної країни - не можемо».

Голова Наглядової ради Інституту демографії, міграції та регіонального розвитку Юрій Крупнов: «Патріотизм сьогодні, на жаль , все частіше стає суб'єктом пропаганди та словестних тверджень. Через це багато громадян відчувають розчарування . Вони не можуть ці правильні слова перевести в реальні справи , не бачать реальних справ. Тому головна проблема - розрив між деклараціями і реальністю».

 У 2014 РОЦІ НА РОСІЮ ЧЕКАЄ ЕКОНОМІЧНИЙ СПАД

Економіка Росії буде сповільнюватися в 2013-2014 роках сильніше, ніж передбачалося раніше. Про це йдеться в піврічному звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Оцінка експертів:

Президент Спілки підприємців та орендарів Росії Андрєй Буніч: «Темпи зростання російської економіки будуть нижче середньосвітових. Це означає, Росія стає відсталою країною. Якщо відкинути близько 40 розвинених країн, плюс ще близько 60 країн , які просто збанкрутували, залишаться 60-70 країн , які вважаються різною мірою розвиваючими. Так от, серед цих 60-70 країн Росія буде займати дуже неважливе місце в нижній половині списку.

Через економічні проблеми у Росії можуть виникнути і геополітичні проблеми. На відміну від більшості країн, що розвиваються, РФ несе на собі тягар геополітики, і з цієї причини їй доведеться напружуватися більше».

Головний науковий співробітник Центру досліджень модернізації Європейського університету Санкт-Петербурга Андрєй Заостровцев: «Прогноз ОЕСР - цілком можливий сценарій майбутнього, який не несе нічого хорошого Росії. Я б, утім, не прив'язував Росію до європейської або світової економіки. У нас трохи інша ситуація на відміну від 2007-2008 років. Ми самі по собі «хороші» , у нас може бути криза - політична чи економічна - насамперед через внутрішні проблеми.

У Росії за останні п'ять років настільки погіршився стан інститутів, що ми цілком можемо скотитися якщо не прірву, то в глибоку яму. Причому абсолютно незалежно від світової кон'юнктури. Саме наш внутрішній стан сьогодні визначає наше майбутнє».
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Війна застала країну зненацька. У держави не було армії, здатної миттєво зреагувати на збройну агресію. Але були люди. Добровольці та волонтери, які побудували цю захисну систему з нуля. Тепер вони будують систему виховання молоді. На страшних, але конкретних прикладах, на довгих списках загиблих героїв. Щоб пам’ятати й більше не бути заскоченими.
  23 вересня, Ганна Чабарай
 • Щоб робити світ кращим, інколи не треба мати багато грошей чи влади. Достатньо подарувати своєму місту, наприклад, великого лелеку, який приносить у родину омріяного малюка.
  23 вересня, Єлизавета Гончарова
 • Один із чільних сучасних письменників Чехії Їржі Гаїчек в інтерв’ю Тижню розповів про село як осередок збереження чеської мови й культури в часи бездержавності, здоровий патріотизм на противагу глобалізації та реалізм у літературі.
  23 вересня, Ганна Трегуб
 • Про моря й береги найбільшого ковчегу сучасного українського мистецтва
  23 вересня, Анастасія Головненко
 • В останній день роботи Форуму видавців у Львові Тиждень.ua поговорив з відомим британським юристом-міжнародником Філіпом Сендсом – автором нон-фікшну про Львів, у якому, на додачу до магістральної теми історичної пам’яті й забуття, піднімаються й болючі питання щодо українського минулого часів Другої світової війни.
  22 вересня, Олена Кухар
 • Як упорядкувати медійний простір, не зазіхаючи на свободу слова
  22 вересня, Денис Казанський
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено