Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
25 листопада, 2013   ▪   Версія для друку

Моніторинг Runet: оцінка українського Євромайдану, економічний занепад, патріотів Росії стає все менше

"Евромайдани" в Україні - найбільш обговорювана політична тема в російськомовних блогах і соцмережах з кінця минулого тижня.
Моніторинг Runet: оцінка українського Євромайдану, економічний занепад, патріотів Росії стає все менше
tyzhden.ua

ЕВРОМАЙДАН: ПОГЛЯД З МОСКВИ

Максім Артем'єв : Повіяло спогадами дев'ятирічної давнини - Майдан і все таке. Виросло нове покоління - ще не встигло розчаруватися , плюс герої старих днів побачили привід підбадьоритися. Для мене ж абсолютно ясно - поки яценюки і луценки будуть каламутити воду, осіняючись образом Тимошенки - толку не буде. Це типу як в Росії коли на Болотній до мікрофона лізли нємцови-рижкови.

Алєксєй Рощін : Наш Вован напевно передав Януковичу свої "ноу -хау" по боротьбі з масовими мітингами протесту, мовляв, " не дрейф, це дурниця, постоять та й розійдуться ! " От і подивимося, чим тепер закінчиться протистояння. У Москві взимку 11-12 рр.. Навальний погрожував, що виведе 1-2 млн. чоловік і викине Путіна з Кремля; У Навального не вийшло - а що зможуть в Києві? Ми теж можемо підглянути "ноу -хау" .

Larisa Korovkina: Я за свободу вибору. Народ України має право вирішувати свою власну долю і так і буде. Але зніміть європейські рожеві окуляри. Все не так просто, все набагато складніше. Все зведеться до того як у Румунії після прийняття її до Європейського Союзу - населення "рвануло" за бугор.

Gennady Miropolsky: Не хочу нагадувати про помилки, але одного разу Ваше "ні" не виправдалося.

Алєксандр Володарскій: Революції не буде. Вже вибачте. Не зараз. Якщо брати приклади з недавньої історії, то зараз має місце щось на зразок "України без Кучми" в полегшеному варіанті. Для здійснення перевороту у опозиції не вистачає політичної волі. У лівих і зовсім немає ні політичного суб'єкта, ні відповідних навичок, ні ресурсів.

РОСІЯНИ ПОЧАЛИ ГІРШЕ СТАВИТИСЯ ДО ВЛАСНОЇ КРАЇНИ

Патріотів в Росії стає все менше. Про це говорять дані дослідження «Левада-центру». Якщо в жовтні 2000 року 77 % респондентів говорили, що вважають себе патріотами Росії, то до жовтня 2013 року їхня кількість знизилася до 69 %. А частка тих , хто себе патріотом не відчуває, збільшилася з 16 % до 19 %.

Думки експертів:

Заступник директора «Левада- центру» Алєксєй Гражданкін: «Блиск патріотизму , який останнім часом спостерігається у держслужбовців вищого рангу, на почуття громадян мало впливає. Люди втомилися від слів про патріотизм, вони не бачать , щоб ці слова підкріплювалися реальною політикою держави» .

Завідувач відділом соціології фонду ІНДЕМ Владімір Рімскій: «У нас - незважаючи на зусилля зверху - не формується і загальна громадянська ідентичність. Ми навіть не можемо зрозуміти, як себе називати. Термін «росіяни» не прижився. На побутовому рівні ніхто себе так не називає. А іншого терміну, який міг би його замінити, немає. Виходить, навіть сказати про себе - як про громадян єдиної країни - не можемо».

Голова Наглядової ради Інституту демографії, міграції та регіонального розвитку Юрій Крупнов: «Патріотизм сьогодні, на жаль , все частіше стає суб'єктом пропаганди та словестних тверджень. Через це багато громадян відчувають розчарування . Вони не можуть ці правильні слова перевести в реальні справи , не бачать реальних справ. Тому головна проблема - розрив між деклараціями і реальністю».

 У 2014 РОЦІ НА РОСІЮ ЧЕКАЄ ЕКОНОМІЧНИЙ СПАД

Економіка Росії буде сповільнюватися в 2013-2014 роках сильніше, ніж передбачалося раніше. Про це йдеться в піврічному звіті Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Оцінка експертів:

Президент Спілки підприємців та орендарів Росії Андрєй Буніч: «Темпи зростання російської економіки будуть нижче середньосвітових. Це означає, Росія стає відсталою країною. Якщо відкинути близько 40 розвинених країн, плюс ще близько 60 країн , які просто збанкрутували, залишаться 60-70 країн , які вважаються різною мірою розвиваючими. Так от, серед цих 60-70 країн Росія буде займати дуже неважливе місце в нижній половині списку.

Через економічні проблеми у Росії можуть виникнути і геополітичні проблеми. На відміну від більшості країн, що розвиваються, РФ несе на собі тягар геополітики, і з цієї причини їй доведеться напружуватися більше».

Головний науковий співробітник Центру досліджень модернізації Європейського університету Санкт-Петербурга Андрєй Заостровцев: «Прогноз ОЕСР - цілком можливий сценарій майбутнього, який не несе нічого хорошого Росії. Я б, утім, не прив'язував Росію до європейської або світової економіки. У нас трохи інша ситуація на відміну від 2007-2008 років. Ми самі по собі «хороші» , у нас може бути криза - політична чи економічна - насамперед через внутрішні проблеми.

У Росії за останні п'ять років настільки погіршився стан інститутів, що ми цілком можемо скотитися якщо не прірву, то в глибоку яму. Причому абсолютно незалежно від світової кон'юнктури. Саме наш внутрішній стан сьогодні визначає наше майбутнє».
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.