Світ

Російські ЗМІ: Янукович прагне втримати владу за рахунок Кремля

Вася Ложкін
Російські медіа говорять про те, що Київ піддався тиску Москви. Блогери ототожнюють Україну з Кавказом

Бонуси за відмову України від євроінтеграції

«Свободная пресса»: Можливо, візити Януковича до Росії для кулуарних зустрічей з Путіним не пройшли даром. З чуток, Путін порахував розумною «ціною неприєднання» до зони вільної торгівлі з ЄС кредит в $ 15 млрд і новий газовий контракт, в якому базова ціна у формулі вартості газу буде $ 270 замість нинішніх $ 450.

Після третьої зустрічі послідувала і знакова заява радника російського президента Сєргєя Глазьєва: у разі непідписання угоди про асоціацію Росія готова розширити співпрацю з Україною в атомній енергетиці, авіа-і ракетобудуванні. Зокрема, Москва готова створити спільне виробництво літаків Ан- 124, Ан- 140 і Ан- 148, а також надати технології для створення замкнутого ядерного циклу.

Ціна асоціації

«KM.RU»:  Українське керівництво, мабуть, вважає, що відмовившись підписувати угоду з ЄС, але залишивши Тимошенко у в'язниці, вона обрала лихо, котре менше. Насправді , вона обрала навіть не обидва, а цілих три найгірших варіанти одразу. По-перше, зіпсовані відносини з Євросоюзом. Тепер про будь-яке співробітництво з Європою можна забути надовго. По-друге, Тимошенко рано чи пізно все одно доведеться випускати, бо в інакше під загрозою опиняться нечисті гроші української еліти, що зберігаються, у тому числі, і в європейських банках. По-третє, коли Україна категорично відмовлялася від вступу до Митного союзу, вона всерйоз зіпсувала відносини з Росією. Не такий чоловік Владімір Путін, щоб забувати нанесені образи.

«Коммерсант»: На думку директора інформаційно-аналітичного центру МДУ з вивчення пострадянського простору Алєксєя Власова, сьогодні для Віктора Януковича головне - його політичне майбутнє.

"Янукович має намір переобратися в 2015 році, а питання євроінтеграції для нього - завдання другорядне", - заявив експерт.

З урахуванням цього рішення президента України виглядає логічно. Реальні плюси від початку інтеграції з ЄС можливі лише у віддаленій перспективі, мінуси ж від сварки з Москвою можуть проявитися вже завтра. А різке погіршення і без того складного економічного становища в країні напередодні президентських виборів загрожує для Віктора Януковича не тільки поразкою на них, а й серйозними проблемами у разі приходу до влади його політичних опонентів, стверджує видання.

Як влаштована свідомість Януковича, і що впливає на прийняття ним рішень

«Телеканал Дождь» : В орбітах передньої кори головного мозку - це область позаду очей - знаходиться центр задоволення, отриманого від сильних збудників: сексу або їжі. На атласі мозку нинішнього президента - це найсильніше його бажання, звичайно, другий термін. Бажання супроводжується виробленням гормону дофаміну. Дофамінові нейрони несуть інформацію в аналітичний центр, прилегле ядро . Тут формується головний засіб досягнення бажаної мети - підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Є й противага, яка теж аналізує інформацію, що надходить - це таламус. Тут народжується біль. Конфлікт між «Газпромом» і «Нафтогазом» - це якраз вплив на центр болю.

Крім наукового пояснення властивостей мозку Віктора Януковича існує і теологічне. У Києві навіть високопоставлені політики говорять, що український президент, якщо і не приймає найважливіші політичні рішення в Києво -Печерській Лаврі, то, як мінімум, затверджує їхню правильність у свого духівника.

Реакція блогерів :

Boris Koshkin:  Тепер крім Кавказу Путін буде і Україну годувати. За рахунок пенсійного фонду, освіти і медицини. Бідна Росія ...

Boris Grebnev : Правильно говорить Кошкін! ! " Досить годувати Україну ! ! Ні цента не дамо! ! І Кордони перекрити"

Анатолій Кліменскій:  Те, що відбувається в Україні, загрожує її розколом з непередбачуваними наслідками.

Марк Рохкінд: Зміниться правляча партія, і знову Європейський шлях, а 16 млрд вже Росії не повернути