Звинувачуючи волонтерів і ветеранів у вбивстві Шеремета держава програє репутаційно – Мінветеранів

14 Грудня 2019, 17:40

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда вважає, що держава програє репутаційно від звинувачення волонтерів і ветеранів у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook

 

"Оскільки всі з обвинувачених є беззаперечними авторитетами у ветеранському і волонтерському русі, відділяти справу від образу усього руху вже не вийде. Чим би не закінчилась ця справа – програє держава, насамперед репутаційно".

 

"У разі, якщо виникатимуть найменші сумніви у адекватності звинувачень, репутаційні ризики держави будуть збільшені у рази"Вбивство Павла Шеремета має бути розслідуваним. Але так, щоби ні у кого в державі не виникало сумніві щодо доказової бази. Образ ветерана і волонтера – це образ героя і захисника. І він ніяк не може бути поєднаним із образом вбивці". – додала вона.

 

Також Коляда зазначила, що знає особисто обвинувачених в причетності до вбивства журналіста – Владислава та Інну Грищенків, Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь та назвала їх усіх визнаними авторитетами у ветеранському та волонтерському русі.

 

Водночас вона запевнила, що Мінветеранів "буде виконувати свої прямі функції по відношенню до бенефіціарів".

 

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва у суботу, 14 грудня, обрав запобіжні заходи підозрюваним в справі убивства журналіста Павла Шеремета.

 

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві. Він загинув у результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

У зв’язку з цією справою поліція провела обшуки також у подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових. Євген Акастьолов під час Революції Гідності був заступником командира Першої сотні. Наталя допомагає пораненим бійцям у шпиталях.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Яну Дугарь. Водночас захист волонтерки Юлії Кузьменко заявив про відвід судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка. Вовк у відповідь взяв самовідвід. Також відвід судді оголосив захист ветерана АТО Антоненка.