Звичайним українцям доведеться платити податок на розкіш

3 Квітня 2012, 07:59

На думку експертів, це дозволить застосовувати податок на розкіш по відношенню до представників середнього класу, пише "Коммерсант-Украина"

Запропоновані зміни, внесені до проекту Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо введення податку на розкіш", розробленим під керівництвом міністра фінансів Юрія Колобова. Документ повинен замінити проект, запропонований в листопаді віце-прем'єр-міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком.

У Мінфіні повідомили, що їхній законопроект підготовлений за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова. Урядовці уже мали змогу ознайомитися з документом. Проти виступили Тігіпко і Порошенко, пише видання. Законопроект буде розглянуто на засіданні уряду у середу 4 квітня. 

В Мінфіні вирішили відредагувати норми податку на нерухомість, які, відповідно до Податкового кодексу, повинні вступити в силу 1 липня (є депутатські ініціативи про його перенесення на 2013 рік), переглянувши базу оподаткування – з житловою на загальну площу. 

При цьому буде змінено перелік нерухомості, з якої не потрібно платити податок: наприклад, якщо на присадибній ділянці поряд з будинком знаходяться об'єкти нежитлової нерухомості, призначені для утримання домашніх тварин, або зберігання садового інвентаря. Але ця норма буде працювати, тільки якщо будинок є постійним місцем проживання громадянина.

"Люди не реєструються на своїх дачах, тому один цей пункт призведе до введення податку на сараї і тимчасові споруди. У той час як господарські будови на територіях елітних садиб, такі як стайні, приміщення для охорони, тенісні корти, більярдні, сауни, приватні зоопарки, не будуть обкладатися податком ", – відзначили в службі віце-прем'єра. 

У Мінфіні вважають розкішшю квартири загальною площею понад 120 кв. м і будинки від 250 кв. м (Тігіпко пропонував 200 кв. м і 400 кв. м відповідно). Ці ж пороги встановлені і для щорічного стягування податку на нерухомість. Фактично це означає введення подвійного оподаткування, зазначає видання. 

Податок на нерухомість, як житлову, так і нежитлову, буде розрахований як 1-2,7% мінімальної зарплати за 1 кв. м, а податок на розкіш буде стягуватися з житлової нерухомості в розмірі 0,5% "від оціночної вартості житла" за вирахуванням витрат на її оцінку. Сума, що залишиться на сплату податку не може бути меншою від суми, розрахованої за формулою – 2% мінімальної зарплати за 1 кв. м. 

Корекції піддають і систему стягування податку на розкіш завтомобілів – планку об'єму двигуна знижують до 3 тис. куб. см від запропонованих раніше 3,4 тис. куб. см. Хоча застосовуватиметься нижчий коефіцієнт в залежності від віку машин – від нових (1) до семирічних (0,2). Платити податок доведеться і власникам мотоциклів з об'ємом двигуна 800 куб.см (але не старше 7 років), водних суден потужністю 75 кВт (не більше 20 років), літаків і вертольотів.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що Кабінет Міністрів України може збільшити дефіцит бюджету Пенсійного фонду у разі, якщо Верховна Рада не ухвалить законопроекти щодо оподаткування багатства і розширення переліку офшорних зон.