Звіт дослідницького центру PEW: Незважаючи на пандемію, у багатьох країнах роблять позитивні економічні прогнози на майбутнє

Світ
26 Липня 2021, 14:21

Як зазначається в дослідженні, позитивні погляди на економіку різко зросли в таких країнах, як Австралія та Великобританія, порівняно в із початком пандемії. Тим не менше, багато жителів Іспанії, Італії, Японії, Франції, Греції, Південної Кореї та США продовжують негативно оцінювати своє економічне становище. Американський аналітичний центр Pew проводив своє дослідження навесні 2021 року у 16 країнах, а також у лютому 2021 року у США

Незважаючи на покращення у деяких країнах, багато хто вважає, що дітям буде гірше матеріально, ніж їхнім батькам. Так, 64% опитаних переконані, що коли діти виростуть, вони будуть менш заможними ніж покоління їхніх батьків. У США цей показник складає 68%, а найгірші прогнози роблять у Франції та Японії (77%). 

Лише третина опитаних (32%) стверджує, що дітям буде краще, ніж поколінню їхніх батьків. Серед країн, що брали участь у дослідженні, лише в Сінгапурі та Швеції половина або більше дотримуються оптимістичного погляду на економічне майбутнє наступного покоління.

Читайте також: Звіт дослідницького центру PEW: Відсутність етичної складової у штучному інтелекті може становити небезпеку

У США респонденти усіх політичних поглядів песимістично бачать майбутнє своїх дітей, однак погляди прихильників Республіканської партії різко змінилися за останній рік. У березні 2020 року лише 36% вважали, що наступному поколінню громадян США буде економічно гірше, а ніж їхнім батьками. За рік, навесні 2021 року, так вважають вже 76% опитаних прихильників Республіканської партії (на 40% більше).

Загалом у багатьох країнах зросла кількість респондентів, які позитивно оцінюють стан економіки цього року, порівняно із минулим роком. Найбільше цей показник покращився в Австралії, де 74% опитаних зараз кажуть, що економічна ситуація хороша, порівняно з лише 36% у 2020 році. Більшість також позитивно оцінює економічну ситуацію в Швеції (86%), Нідерландах (69%), Сінгапурі (69%) та Німеччині (60%).

Автори дослідження зазначають, що економічна оцінка ситуації часто відрізняється з огляду на те, чи опитані громадяни підтримують чинну владу. Громадяни, які її підтримують, частіше кажуть, що економіка хороша порівняно з тими, хто до неї неприхильний.