Звільнення заручників. Військові розповіли Волкеру та Йованович про торутри в ОРДіЛО

25 Січня 2018, 12:39

У четвер, 25 січня, американський спецпредставник Курт Волкер і посол США в Україні Марія Йованович зустрілися із звільненими українськими заручниками. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

 

За її словами, ключова тема зустрічі було звільнення всіх, хто залишився у в'язницях ОРДіЛО і Росії.

 

"Звільнені військові передали нашим американським партнерам лист від родин хлопців, які залишаються в тюрмах. Вони просили від всіх нас – докласти всіх можливих зусиль, аби витягти всіх. І з ОРДЛО, і з РФ", – написала Геращенко.

 

 

Вона також повідомила, що звільнені військові розповіли Волкеру та Йованович про тортури і знущання.

 

"Примусову працю, коли наших військових примушували розбирати завали ДАП (Донецький аеропорт – Ред.), відсутність доступу до медицини, заборону на дзвінок рідним, недопуск МКЧХ до заручників", – додала перший віце-спікер ВР.

 

Як повідомлялося, 18 січня звільнені українські заручники зустрілися з послами та представниками посольств країн G-7 та країн Європейського Союзу.

 

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на окупованій території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Інші відмовилися від обміну з низки причин. Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.

 

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.