Звільнення заручників. Порошенко назвав дату продовження переговорів щодо другої хвилі обміну

30 Грудня 2017, 18:18

Перемовини про звільнення українських воїнів та патріотів, які залишилися в полоні бойовиків, продовжуються і вже 10 січня відбудеться їх новий раунд. Про це повідомив президент Петро Порошенко під час спілкування зі звільненими з полону бійцями ЗСУ, яких він відвідав у Центральному клінічному госпіталі Міністерства оборони України.

Порошенко наголосив, що спільних зусиль потребує подальша робота у питанні звільнення українців, які досі перебувають у полоні.

«Я вже доручив своїм радникам, представникам у Тристоронній контактній групі негайно організувати зустрічі і продовження переговорів», – повідомив Порошенко, якого цитує його прес-служба.

«Працюємо, щоб на хвилі першого звільнення ми не забарилися з другою. Для нас справа честі їх витягнути», – наголосив глава держави.

Порошенко звернувся до військових із проханням, якщо у полоні залишились їх друзі – написати їм листа. Він також попросив рідних звільнених українців зв'язатися і підтримувати рідних тих, хто поки що залишається у полоні.

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на окупованій території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Інші відмовилися від обміну з низки причин. Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.