Звільнення заручників. Частину військових підозрюють у дезертирстві – Бірюков

29 Грудня 2017, 16:51

Частина звільнених українських військових є фігурантами кримінальних справ про дезертирство. Про це повідомив радник президента України Юрій Бірюков в Facebook у п'ятницю, 29 грудня.

"У числі 73-х звільнених не всі "героїчні герої". Якщо конкретно, то 14 осіб: по ним є кримінальні провадження за фактом самовільного залишення частин", – написав Бірюков.

Він зазначив, що цих звільнених заручників планувалося доправити з Харкова до Києва окремо, проте через погодні умови аеропорт Жуляни не приймав літаки.

" З гуманних міркувань у відношенні до родичів було прийнято рішення не розділяти на етапі зустрічі. На цих 14 осіб не поширюється виплата одноразової матеріальної допомоги до остаточного рішення суду", – додав Бірюков

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на окупованій території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Інші відмовилися від обміну з низки причин. Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.