Звільнення українських заручників. Лутковська розповіла про список на обмін

14 Лютого 2018, 22:55

До списку на обмін з боку терористів потрапили переважно громадяни України. Про це заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

 

"Переважно у списках – громадяни України, які або засуджені, або перебувають на досудовому розслідуванні за обвинуваченнями щодо фінансування і сприяння в організації терористичних організацій, або це може бути в деяких випадках державна зрада", – сказала вона.

 

Лутковська також повідомила, що найближчим часом буде підписаний новий меморандум про співпрацю між українським і російським омбудсменами.

 

"Єдина новела, яка буде в новому меморандумі, це можливість здійснювати моніторингові візити. І що мені подобається – це те, що поки, принаймні, я не отримала жодної відмови, тобто немає такого категоричного ставлення "ні, такого не буде ніколи", – зауважила Валерія Лутковська.

 

Нагадаємо, речниця представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що українська сторона в Тристоронній контактній групі розраховує, що невдовзі відбудеться  ще одне звільнення заручників, яких утримують терористи на окупованих територіях Донбасу.

 

Тим часом екс-президент Леонід Кучма раніше  заявив, що наступний етап обміну полонених з територій окупованого Донбасу відбудеться до березня.