Звільнення полонених. Україна у Мінську запропонує розділити списки заручників на чотири категорії

14 Березня 2017, 15:36

Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактній групі у Мінську, яке відбудуться у середу, 15 березня, має намір запропонувати механізм звільнення полонених, а саме розділити списки заручників на чотири категорії. Про це повідомив на брифінгу у вівторок, 14 березня, керівник Об'єднаного центру зі звільнення полонених при СБУ Юрій Качанов.

«Буде чотири категорії: особи, які встановлені і дали згоду; особи, які встановлені і не дали згоду; особи, які не встановлені, і особи, які відмовилися від спілкування з представниками ООН», – повідомив Качанов.

За його словами 15 березня у Мінську це питання будуть обговорювати, і якщо буде згода представників окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), то почнеться ефективна і найголовніше – очікувана робота, яку треба провести в стислі терміни.

За даними Качанова, поки немає відповіді представників Росії і представників ОРДіЛО, але за попередньою інформацією вони погоджуються на цю пропозицію.

Нагадаємо, у списку бойовиків для обміну майже дві сотні людей, які не хочуть повертатися на Донбас. Для звільнення українських полонених, ватажки «Д/ЛНР» вимагають, щоб міжнародні гуманітарні місії засвідчили ці відмови.