У четвер, 18 січня, звільнені українські заручники зустрілися з послами та представниками посольств країн G-7 та країн Європейського Союзу. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко у Facebook.
"Наші європейські, американські , західні колеги тепер можуть почути інформацію про катування, знущання, примусову працю, кричуще порушення прав людини на окупованих територіях з перших вуст! Подивитися в очі хлопцям, які три роки були в катівнях, яких примушували розбирати завдали ДАП і витягати наших загиблих, яким не давали писати родинам і говорити з дружинами і мамами телефоном, почути їх", – написала Геращенко
За її словами, звільнені подякували західним партнерам, нормандському формату, іншим країнам, за активну позицію в питанні звільнення заручників, а також закликали не зупинятися, доки не звільнили всіх.
"Звільнені закликали зробити все для допуску МКЧХ в тюрми на окупованих територіях та пошуку зниклих безвісти, активізувати цю роботу. Закликали посилити санкційний режим проти РФ до повного виконання Мінських угод. Хлопці дуже й дуже хвилювалися- вони ще потребують психологічної реабілітації після пережитих тортур, але вони роблять все , аби витягти побратимів. І ця іх робота і позиція дуже і дуже важлива", – додала Геращенко.
Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» – поблизу Горлівки, на окупованій території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Інші відмовилися від обміну з низки причин. Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.
Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.