Протягом першого місяця 2015 року Україна імпортувала з Європи понад 1 млрд кубометрів природного газу. Натомість, імпорт газу з Росії склав 0,9 млрд кубометрів. збільшення обсягів надходження природного газу з Європи стало можливим за рахунок розширення потужності словацького газотранспортного коридору.
У січні «Нафтогаз України" домовився про збільшення імпорту природного газу зі Словаччини на 28,5%,
Режим імпорту газу зі Словаччини на рівні близько 39 млн куб. м/добу, виходячи з даних по імпорту газу в 2014 році, теоретично може покрити близько 70% від потреби України в імпортованому газі.
Під час зустрічі з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо Петро Порошенко ще раз підняв питання створення великого газового хабу на базі ринків країн «Вишеградської п’ятірки» (Словаччина, Угорщина, Чехія, Польща та Україна), про що йшлося у Братиславі у листопаді 2014 року. Він висловив сподівання, що це відповідає інтересам всіх країн регіону.
У лютому оператор газотранспортної системи Словаччини Eustream a.s. повідомив, що газопровід Вояни-Ужгород завантажено до кінця 2016 на 8,5 млн куб. м на добу. Завдяки цьому газопроводу розпочався реверс газу в Україну зі Словаччини, з’явилася можливість купувати газ у Європі, і 60% російського газу замінили європейським. Внаслідок цього у РФ почали знижувати поставки газу деяким європейським країнам і заявили, що хочуть заборонити реверс російського газу в Україну.
Також 21 лютого Україна відновила імпорт природного газу з території Польщі. Обсяг поставок становить близько 0,8 млн кубів на добу (за даними польського оператора газотранспортної системи Gaz-System).
Крім того, на 15% зросли поставки природного газу з території Угорщини (до 5,9 млн кубометрів щодоби).
Як відомо, наприкінці вересня 2014 року Угорщина припинила реверс газу в Україну через тиск російської сторони, але 10 січня поновила.
Всього у 2014 році з Угорщини в Україну було імпортовано 0,6 млрд куб. м блакитного палива.
27 березня Петро Порошенко та міністр закордонних справ Туркменістану Рашид Мередов обговорили відновлення поставок газу з Туркменістану в Україну і дійшли висновку, що в цьому зацікавлені обидві сторони.
Загалом, протягом 2014 року найбільшим західним постачальником газу в Україну була німецька компанія RWE. Вона продала 1,712 млрд кубометрів палива. На першому місці традиційно знаходиться «Нафтогаз».
Інфографіка theinsider.ua