Зупинки підприємств контролюючими органами щороку завдають збитків економіці на 27 млрд грн

26 Квітня 2013, 16:30

"За нашими підрахунками, за рік держава втрачає до 27 млрд. грн від призупинки підприємств контролюючими органами. Сьогодні 44 установи можуть зупинити бізнес в України без рішення суду. Такі втрати за день можуть сягати від 600 млн. до 1 млрд. за день. Погодьтеся, це великі кошти для держави", – констатував Мірошниченко.

Він також назвав трійку найбільш активних, з точки зору роботодавців, органів.

"У нас серед лідерів – Державна служба з надзвичайних ситуацій, тобто пожежники, на другому місці – Держгірпромнагляд, і на третьому – Міністерство доходів і зборів", – повідомив він.

За словами Мірошниченка, "пальма першості" щодо власне кількості зупинок роботи підприємств Держгірпромнагляду.

"Держгірпромнагляд є лідером за кількістю зупинок роботи підприємств. 152 тисячі разів торік були зупинені підприємства з подачі Держгірпромнагляду. Тому ми повинні знаходити порозуміння з однієї сторони у питаннях охорони праці, а з іншої – зменшити адміністративний тиск інспекторів на бізнес. Ми про це будемо говорити на засіданнях уряду. Треба приймати мінімум рішень про зупинку виробництва", – підсумував Мірошниченко.

Як повідомлялось, минулого року генеральний прокурор Віктор Пшонка визнав, що в Україні тиск на підприємців з боку контролюючих органів став небезпечною тенденцією.

За його словами, в Україні діє 89 контролюючих відомств, 63 з яких мають право зупинити, закрити діяльність господарського суб'єкта.

При цьому Пшонка зазначив, що контролюючі правоохоронні органи здійснюють перевірки суб'єктів підприємництва з особливим інтересом, хоча результати цих перевірок носять нульової характер.

Нагадаємо, до цього президент Віктор Янукович доручив генеральному прокуророві Віктору Пшонці захистити малий і середній бізнес від тиску державних органів.