«Спочатку був загадковий удар безпілотника по Кремлю. Потім було “вторгнення” [у Білгородську область – Ред.], незручні наслідки якого можуть змусити Москву перекинути фронтові війська в прикордонні регіони. Потім, наприкінці минулого тижня, Україна атакувала морськими безпілотниками російський шпигунський корабель у Чорному морі. У вівторок вранці до двох десятків безпілотників атакували Москву. Напередодні довгоочікуваного контрнаступу Києва, який має на меті повернути окуповану територію, такі атаки є лише чотирма з дедалі сміливіших “формуючих операцій”, які Україна розпочала цього місяця», – пише видання Financial Times.
Читайте також: Україну слід перетворити на колючого дикобраза, – Foreign Policy
На думку авторів видання, подібні операції є частиною стандартної військової практики. Їхня мета – обдурити ворога, втрутитися в його мислення і таким чином «сформувати» поле бою перед великим наступом.
«Операції обману завжди були частиною війни, але зараз їхній ефект посилюється соціальними мережами, – цитує видання Джона Спенсера, колишнього майора армії США, який очолює кафедру міських війн в Інституті сучасної війни у Вест-Пойнті. – Українські операції в сірій зоні вимагають від Росії витрачати ресурси – чи то війська, чи то інформаційні ресурси. Це схоже на фокуси: обманюють глядача і примушують його звернути увагу на щось інше».
«Ідея полягає в тому, щоб створити багато дилем для російського командування, – цитує видання Майка Мартіна, колишнього офіцера британської армії. – Проблеми, як-от прорив лінії фронту, привертають увагу. Дилеми, навпаки, паралізують дії».